REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz: Niech prezydent zawetuje nowelizację ustawy o OZE

  • Autor: PAP/MN
  • 02 sierpnia 2017 12:04
Władysław Kosiniak-Kamysz: Niech prezydent zawetuje nowelizację ustawy o OZE Zdaniem Kosiniak-Kamysza, minister środowiska "kompletnie sobie nie radzi" z sytuacją, zarówno w kwestii Puszczy Białostockiej jak i OZE. (fot. mpips.gov.pl)

Wnioskujemy do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o OZE, ponieważ ona niszczy odnawialną energetykę, blokuje jej rozwój i szanse na uniezależnienie energetyczne Polski - oświadczył w środę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Wnioskujemy do prezydenta o zawetowanie ustawy o OZE, bo ona niszczy odnawialną energetykę, blokuje jej rozwój, szanse na uniezależnienie energetyczne Polski" - powiedział szef PSL w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

Według niego, dzisiaj "nie spełniamy żadnych warunków, norm, do których się zobowiązaliśmy i nie spełnimy ich do roku 2020". "Przypomnę, 15 proc. energii w 2020 r. powinno pochodzić z energii odnawialnej. Nie spełnimy tych wymagań, bo dewastacja, zaoranie naturalnej, zielonej, energii odnawialnej przez PiS jest nieprawdopodobne" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

"To jest jak z Puszczą Białowieską. Tutaj również grożą nam kary wielomilionowe, nakładane każdego dnia" - dodał lider ludowców.

Czytaj też: Lider PSL widzi możliwość poparcia opozycji dla Andrzeja Dudy

Zdaniem Kosiniak-Kamysza, minister środowiska "kompletnie sobie nie radzi" z sytuacją, zarówno w kwestii Puszczy Białostockiej jak i OZE. Jak podkreślił, gdyby premier Beata Szydło chciała pokazać, że jest "autentycznym premierem", to powinna zdymisjonować szefa resortu środowiska.

Sejm uchwalił w lipcu nowelizację ustawy o OZE. Głównym jej założeniem jest rezygnacja ze stałej wartości tzw. opłaty zastępczej i powiązanie jej z rynkowymi cenami świadectw pochodzenia energii z niektórych OZE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Górnik z PIS 2017-08-03 08:42:44
    Nawet Chiny inwestują w OZE. Po to aby ratowac najdroższe górnictwo w świecie, rząd zaprzepaszcza naszą przyszłość.
  • po po 2017-08-03 07:38:04
    wy towarzyszu Kosiniak zajmijcie się lepiej tym co wyrabiała wasza towarzyszka Fedak!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA