REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz: PiS jest partią antysamorządową

  • Autor: PAP/AT
  • 13 marca 2018 09:37
Władysław Kosiniak-Kamysz: PiS jest partią antysamorządową Nie jesteśmy jak chorągiewka na wietrze - zaznaczył lider PSL (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.kosiniakkamysz.pl)

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaprzeczył, że jego partia nie zamierza wchodzić w koalicję z PiS. - PiS ogranicza samorządność w Polsce - zaznaczył.

"Nie będziemy wchodzić w żadne relacje z partią, która jest antysamorządowa, a taką partią jest dzisiaj PiS. PiS ogranicza samorządność w Polsce; zabiera kompetencje szczególnie sejmikom wojewódzkim, marszałkom województw, np. dotyczące ochrony środowiska właśnie, dotyczące spraw rolnych, dotyczące sportu i turystyki, melioracji, powodując w wielu miejscach ogromne zamieszanie" - mówił Kosiniak-Kamysz zapytany w Polsat News o to, czy słowa Marka Sawickiego (PSL) wypowiedziane w poniedziałek (12 marca) w radiowej Jedynce, dotyczące tego, że PSL nie wchodzi w otwartą koalicję z PO i Nowoczesną, oznaczają sugestię współpracy PSL z PiS przed wyborami.

"Więc jeżeli nie ulegliśmy, a tych pokus i kuszenia ze strony PiS przez dwa lata w sejmikach było niezwykle dużo wobec naszych radnych stosowanych, i jeżeli wyborcy zdecydowali o takim kształcie koalicji, to my nie jesteśmy jak chorągiewka na wietrze" - podkreślił prezes PSL.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA