REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz: PO i Nowoczesna to jedna rodzina

  • Autor: PAP/AT
  • 04 stycznia 2018 10:25
Władysław Kosiniak-Kamysz: PO i Nowoczesna to jedna rodzina Wśród kandydatów będzie dużo młodych osób. Liczę też, że będzie dużo kobiet - podkreślił Kosiniak-Kamysz (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.kosiniakkamysz.pl)

Cieszę się, że dochodzi do zbliżenia między Platformą Obywatelską, a Nowoczesną, ponieważ to jest jedna rodzina, rodzina partii jednak bardziej liberalnych, wywodzących się z jednego, historycznego nurtu - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Polityk pytany w radiu TOK FM, czy PSL wystartuje samodzielnie, bez umów koalicyjnych w wyborach samorządowych odpowiedział: "do sejmików i do powiatów pójdziemy raczej sami". "Oczywiście to jest decyzja Rady Naczelnej, która jeszcze przed nami, ale wszystko na to wskazuje" - dodał.

Czytaj tez: Konwencje programowe będą odbywać się w każdym z województw

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że cieszy się, "że dochodzi do zbliżenia między Platformą a Nowoczesną, ponieważ to jest jedna rodzina, rodzina partii jednak bardziej liberalnych, wywodzących się z jednego, historycznego nurtu". "My jesteśmy bardziej konserwatywną, centrową, chadecką formacją" - podkreślił szef PSL. "Nie będziemy szli przeciwko sobie, ale myślę, że pójdziemy osobno" - dodał.

Czytaj też: Lubnauer chce koalicji w sejmikach, inaczej opozycja "przegra te wybory"

Pytany, czego można spodziewać się po konwencji samorządowej PSL, która ma odbyć się 20 stycznia w Kraśniku odpowiedział, że "po pierwsze przedstawienia poszczególnych kandydatów" w wyborach samorządowych. Lider PSL zapowiedział, że wśród kandydatów "będzie dużo młodych osób". "Liczę też, że będzie dużo kobiet, bo coraz więcej na przykład kobiet jest sołtysami, czyli na tym najniższym, najbliższym ludziom poziomie" - mówił Kosiniak-Kamysz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kierunkowy 2018-01-04 19:08:17
    Błądzi Pan Panie Kamysz. Wkrótce trafi Pan w ślepą uliczkę o nazwie Donald Tusk.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA