REKLAMA

Władysław Kosiniak-Kamysz: PSL powalczy o unijny budżet

  • Autor: PAP/PSZ
  • 26 kwietnia 2018 14:09
Władysław Kosiniak-Kamysz: PSL powalczy o unijny budżet Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że rozwój polskiej samorządności jest zagrożony (fot. PSL)

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że jego ugrupowanie będzie zabiegać w Parlamencie Europejskim o jak najlepszy dla Polski przyszły unijny budżet. Ale - jak zaznaczył - odpowiedzialność za jego ostateczny kształt spada na rząd.

"Rząd, który miał wielkie plany i ambicje, gdy był w opozycji, a teraz tych pomysłów nie słychać" - mówił Kosiniak-Kamysz na briefingu podczas rozpoczętego w Krakowie Europejskiego Kongresu Samorządów.

Szef ludowców odniósł się do nieoficjalnych informacji podanych przez czwartkową "Rzeczpospolitą", zgodnie z którymi fundusze z polityki spójności dla Polski na lata 2021-2027 mogą być nawet o kilkadziesiąt miliardów mniejsze niż w latach 2007-2014. "W 2027 r. będziemy wpłacać do budżetu UE więcej, niż dostawać" - donosi gazeta. 2 maja Komisja Europejska przedstawi projekt finansów UE na lata 2021-2027.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że polskie samorządy rozwinęły się dzięki "gigantycznej ilości środków europejskich, które otrzymujemy dzięki polityce spójności".

"Rząd, w którym mieliśmy udział, wynegocjował najwyższy w historii budżet sięgający 400 mld zł dla Polski na lata 2014-2020. Wtedy będąca w opozycji partia, która teraz rządzi, bardzo często narzekała, że to za mało na rolnictwo, na samorządy, na politykę spójności" - mówił Kosiniak-Kamysz.

Według szefa PSL, nieoficjalne doniesienia dotyczące wysokości nowego unijnego budżetu oraz zapowiedzi połączenia go z zasadą praworządności oznaczają, że "rozwój polskiej samorządności jest zagrożony".

"Będziemy zabiegać w Parlamencie Europejskim o to, żeby żadne sankcje nie dotknęły Polaków, bo za grzechy i błędy w polityce zagranicznej rządzących nie mogą płacić nasi rodacy" - zadeklarował prezes PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • lady 2018-04-27 01:14:05
    fundusze z Ue będą mniejsze z racji tej, że nasz kraj jest coraz bogatszy i to ma bezpośredni związek... a jeśli czytamy o partii, teraz p. Kamysza, to na pamięć przychodzą starania poprzednika, naczelnego strażaka i wynegocjowane przez owego, ceny gazu na wschodzie dla Polski...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA