REKLAMA

Wniosek konserwatystów o wycofanie debaty w PE o prawach kobiet w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 03 października 2016 18:12
Wniosek konserwatystów o wycofanie debaty w PE o prawach kobiet w Polsce Wniosek Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został jednak przez PE odrzucony. (fot. fotolia)

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, do których należą posłowie PiS, zgłosili wniosek o wycofanie z porządku obrad Parlamentu Europejskiego debaty na temat praw kobiet w Polsce.

Wniosek Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został jednak przez PE odrzucony.

Większość eurodeputowanych zdecydowała, że debata się odbędzie. Zaplanowano ją na środowy wieczór (5 października).

Jeszcze przed głosowaniem w tej sprawie szef delegacji PiS w Parlamencie Europejskim Ryszard Legutko argumentował, że Unia Europejska nie ma kompetencji w sprawach dotyczących aborcji, więc ingerencja instytucji unijnych w tej sprawie miałaby charakter "pozaprawny".

Czytaj też: Niemcy: Prawie dwa tysiące osób wzięło udział w "czarnym proteście" w Berlinie

Odpowiadała mu Malin Bjoerg z Konfederacyjnej Grupy Zjednoczonej Lewicy Europejskiej, która podkreślała, że PE ma prawo poruszać ten temat. Jak uzasadniała, nie można się zgodzić na to, "by kobiety w Europie nie miały prawa do własnego ciała". "Skoro mówimy o prawach człowieka, to możemy mówić o prawach kobiet" - wskazała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA