REKLAMA

Wniosek o wotum nieufności wobec rządu odrzucony

  • Autor: AT
  • 07 grudnia 2017 12:11
Wniosek o wotum nieufności wobec rządu odrzucony Po ogłoszeniu wyniku głosowania ws. wotum nieufności prezes PiS Jarosław Kaczyński wręczył bukiet kwiatów premier Beacie Szydło (fot.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski)

Wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło, w którym kandydatem na premiera był Grzegorz Schetyna został odrzucony przez Sejm.

Sejm odrzucił w czwartek (7 grudnia) wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło, w którym kandydatem na premiera był Grzegorz Schetyna. Przeciwko wnioskowi głosowało 239 posłów, za 168, a 17 posłów wstrzymało się od głosu.

Przeciwko wnioskowi zagłosowali posłowie PiS oraz koła Wolni i Solidarni, a także 4 posłów niezrzeszonych.

Za wyrażeniem wotum nieufności rządowi Beaty Szydło opowiedzieli się wszyscy głosujący posłowie klubów: PO, Nowoczesnej i PSL oraz koło UED i jeden poseł niezrzeszony.

16 posłów Kukiz'15 wstrzymała się od głosu, 15 posłów tego ugrupowania nie wzięła udziału w głosowaniu.

Po ogłoszeniu wyniku głosowania przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego prezes PiS Jarosław Kaczyński wręczył bukiet kwiatów premier Beacie Szydło. Kwiaty premier wręczył także poseł Tadeusz Cymański (PiS).

Podczas debaty w Sejmie premier Beata Szydło broniła osiągnięć swojego rządu, wskazując m.in., że przywrócił on Polakom godność, wiarę w swoje państwo i w to, że można rządzić uczciwie, sprawiedliwie i że może być w ich kraju po prostu dobrze.

Natomiast Platforma Obywatelska oceniła rząd PiS jako mieszankę dyktatury i bezhołowia.

- Dyktatura to rządy Kaczyńskiego, a bezhołowie to wszystko to, co robi tak zwana Rada Ministrów; to kłótnie między ministrami, to walka wewnętrzna, to wyrywanie publicznych pieniędzy. Wstyd - mówił Grzegorz Schetyna.

W debacie nie zabrał głosu przedstawiciel klubu Kukiz'15. Lider tej partii ocenił, że jego ugrupowanie nie chce brać udziału w gierkach PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kukizy dupcolizy pisu 2017-12-07 13:28:03
    Dupcolizy dobrze liża ... jajcolizy'15, dno.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA