REKLAMA

Wnioski w programie 500 plus złożymy przez internet?

  • Autor: GP
  • 12 lutego 2016 08:16
Wnioski w programie 500 plus złożymy przez internet? Wniosek w programie 500 plus będzie można złożyć poprzez PUE ZUS -zapowiada wiceminister Bartosz Marczuk. (fot.:youtube.com)

• Bartosz Marczuk, wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie wyklucza, że wnioski 500 plus będzie można składać przez internet.
• Polityk zaznacza, że będzie to jedna z trzech metod składania podania o 500 zł.
• Sejm skierował rządowy projekt 500 plus do Senatu 11 lutego br.

12 lutego, w piątek na antenie TVN24 Bartosz Marczuk precyzował procedury pozyskania dofinansowania w programie 500 plus. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej podał informację, że resort pracuje nad zapewnieniem minimum trzech sposobów składania wniosków.

- Zależy nam na jak najszybszym przyjęciu ustawy wykonującej program 500 plus, by mieć czas na jej wdrożenie w życie - mówił Marczak. Program zacznie obowiązywać od 1 kwietnia br. - Wnioski będzie można składać: w gminie, wysłać pocztą oraz on-line - dodawał wiceminister.

Przeczytaj: Sejm skierował 500 plus do pracy w senacie

Jedną z dróg jakimi wnioski mogłyby trafiać do urzędników jest bankowość internetowa. Wniosek w programie 500 plus będzie można złożyć poprzez PUE ZUS, platformę usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Program 500 plus jest sztandarowym projektem PiS. Zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na jej dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe, równe minimum 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat.

Przeczytaj: Bieda nie będzie dłużej rozdzielać rodzin

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA