REKLAMA

Wójcik: Wyłonił się ponury obraz funkcjonowania polskiej prokuratury

  • Autor: PAP/AT
  • 09 grudnia 2016 11:12
Wójcik: Wyłonił się ponury obraz funkcjonowania polskiej prokuratury (Michał Wójcik, fot.pis.org.pl)

• Wczoraj wyłonił się ponury obraz tego wszystkiego co się działo przez całe lata - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik komentując przesłuchanie Andrzeja Seremeta przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold.
• To ponury obraz funkcjonowania polskiej prokuratury - dodał.

W czwartek (8 grudnia) sejmowa komisja śledcza przez około 5 godzin przesłuchiwała byłego szefa PG. Po zakończeniu przesłuchania Seremet powiedział dziennikarzom, że z jego zeznań wynikało, to co już od dawna było wiadome, czyli, że "istotne błędy w procedowaniu związanym z aferą Amber Gold zostały popełnione w prokuraturze". "Być może dzisiaj okazało się, że w trochę szerszym wymiarze, niż do tej pory byliśmy przekonani" - zaznaczył.

Wójcik w rozmowie z TVP Info powiedział, że ze wczorajszego przesłuchania "wyłonił się ponury obraz tego wszystkiego, co się działo przez całe lata. Ponury obraz funkcjonowania polskiej prokuratury". "Proszę zobaczyć: były prokurator generalny, który mówi nic nie mogłem zrobić. Inna sprawa, czy mógł, czy nie. Bo mógł wnieść kasację np. w sprawach dotyczących postępowań dyscyplinarnych, a nie zrobił tego. Dlaczego nie zrobił - ja tego nie wiem. Ale wiem na pewno jedno, że od 2010 roku rozmontowywano polska prokuraturę" - powiedział.

Dodał, że komisja "odkryje jeszcze kolejne rzeczy", ale jego zdaniem po wczorajszym dniu "już wiemy jedno - polska prokuratura została położona na łopatki przez PO". "Nie ma cienia wątpliwości co do tego. I myślę, że ci pokrzywdzeni - a było ich 19 tys. - oszukani na ponad 800 mln złotych, zobaczyli, jak działało polskie państwo przez 8 lat. Powinna się wstydzić opozycja dzisiaj, a Platforma powinna przepraszać za to, co się działo przez całe lata" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kros44 2016-12-09 15:09:34
    AMBER-GOLD to namiastka tego co dzieje się w III-RP. To państwo stworzone dla oszustów i złodziei.Długo by wyliczać podmioty gospodarcze okradające społeczeństwo. Prokuratura, organy ścigania informują że wszystko jest zgodne z prawem. To paranoja naszej niepodległości i Państwa
  • Hetman Wielki Górnośląśki 2016-12-09 11:41:45
    Obraz byłej prokuratury jest bardzo ponury. Dopiero Ziobro nam przyniósł dobro. Ile jeszcze miesięcy PIS będzie udowadniało że Tusk jest wielbłądem depcząc przy tym prawo tak że wszystkie występki PO to mały pikuś? Panie i panowie z PIS, rządzicie już ponad rok. To że gospodarka leci na pysk a ludzie w przeliczeniu na obcą walutę zarabiają coraz mniej to tylko wasza wina. Naczytaliście się Sienkiewicza i próbujecie odtworzyć tamte czasy (z wami jako szlachtą) ale konik i szabelka nie wystarczą już żeby rządzić krajem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA