REKLAMA

Wojska Obrony Terytorialnej: Przysięga złożona. Żołnierze gotowi do walki

  • Autor: PAP/AT
  • 21 maja 2017 11:30

Pierwsza w kraju grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) złożyła w niedzielę (21 maja) przysięgę w Białymstoku. Kolejne podobne uroczystości, jeszcze tego dnia, odbędą się w Lublinie i Rzeszowie.

Białystok, Lublin i Rzeszów to stolice regionów, gdzie powstały pierwsze trzy brygady WOT. Ochotnicy, czyli osoby które wcześniej nie miały kontaktu z wojskiem i nie odbyły zasadniczej służby wojskowej, odbyli właśnie 16-dniowe szkolenie podstawowe. Kończy je wojskowa przysięga.

W Białymstoku przysięgę złożyło ponad 80 ochotników. Uczestniczący w uroczystości szef MON Antoni Macierewicz podkreślił, że "to wielki dzień, dzień niezwykły, nie tylko dlatego, że nowi żołnierze składają przysięgę wstępując do armii".

Czytaj też: WOT: Ruszają szkolenia ochotników, którzy nie byli w wojsku

"Przysięga to najważniejszy moment w życiu, każdego żołnierza, moment, który pamięta zawsze, moment, który określa go jako Polaka, patriotę, żołnierza, obrońcę własnego narodu, własnej ojczyzny" - mówił szef MON.

Przysięga to najważniejszy moment w życiu, każdego żołnierza - powiedział Antoni Macierewicz (fot.mon.gov.pl)

"Szczególność tego dnia polega na tym, że składając tę przysięgę uroczyście, symbolicznie rozpoczynacie istnienie terytorialnej służby wojskowej WOT. V Rodzaju Sił Zbrojnych. Wojsk formacji, która zmienia polską armię, która ją na nowo definiuje, na nowo kształtuje, w sposób szczególny wiążąc obowiązek żołnierski, z własnym terytorium, własną ojcowizną, własnym lokalnym społeczeństwem" - powiedział Antoni Macierewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • łopataziemiałopata 2017-05-21 16:10:28
    Szanowna Redakcjo ! Określenie w tymże artykule, że Wojska Obrony Terytorialnej są gotowe do walki, jest błędne i wprowadzające opinię publiczną w błąd. Do walki z kim ? Może ze Szczerbą, Tuskiem, Schetyną i innymi POkrętaczami, jak sugerowano jeszcze rok temu w zakłamanej prasie istniejącej na garnuszku Sorosa. Wojska Obrony Terytorialnej służą Polsce i Jej Narodowi DO OBRONY POLSKI w szerokim tego znaczeniu Szanowna Redakcjo. Nie napinajcie struny przeciwko PiS-owi, bo Putin ma dobry słuch i wzrok.
  • Kaem 2017-05-21 13:14:46
    Wspaniała koncepcja i formacja . Bardzo potrzebna. Oby się upowszechniania.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA