REKLAMA

Wokół Sejmu stanęły barierki. Będą do końca posiedzenia Sejmu

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lipca 2017 10:42
Wokół Sejmu stanęły barierki. Będą do końca posiedzenia Sejmu Przed Sejmem ustawiono barierki (fot.sejm.gov.pl)

Przy ul. Wiejskiej przed Sejmem ustawione zostały barierki zabezpieczające. Pozostaną tam do końca posiedzenia Sejmu.

• Wniosek o opłotkowanie do KSP skierowano po czwartkowym (13 lipca) wtargnięciu grupy osób na teren Sejmu - poinformowała Kancelaria Sejmu.

• To kolejne w ostatnim czasie poważne naruszenie przepisów porządkowych - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

• Barierki pozostaną tam do końca posiedzenia Sejmu.

"W czwartek (14 lipca) wieczorem grupa około 20 - 30 osób wtargnęła na teren kompleksu Sejmowego. To kolejne w ostatnim czasie poważne naruszenie przepisów porządkowych, co skutkowało interwencją Straży Marszałkowskiej i Policji" - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Dodał, że "z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa, z racji ponownych niebezpiecznych zachowań części protestujących, Kancelaria Sejmu zdecydowała się zwrócić z wnioskiem do Komendy Stołecznej Policji o ustawienie dodatkowego opłotkowania od strony ul. Wiejskiej. Barierki zostały ustawione w piątek rano i pozostaną tam najpewniej do zakończenia 46. posiedzenia Sejmu".

W czwartek wieczorem obradowała senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, która zajmowała się dwoma nowelizacjami: o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych. Na posiedzeniu obecni byli też przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji oraz Obywateli RP, zaproszeni przez senatorów Platformy. Wieczorem przedstawiciele KOD-u relacjonowali w mediach społecznościowych, że niektórzy z nich zostali w czwartek niewpuszczeni lub nawet wyniesieni z terenu Sejmu przez Straż Marszałkowską.

W wydanym w piątek (14 lipca) oświadczeniu ruch Obywatele RP napisał, że jego przedstawiciele w czwartek "wykonali akt obywatelskiego nieposłuszeństwa, wchodząc na teren parkingu sejmowego".

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Obywatele RP i przedstawiciele KOD-u zapowiedzieli, że sięgają "po metody nieposłuszeństwa obywatelskiego", bo nie godzą się na procedowanie w takim tempie ważnych ustaw, które "zmieniają ustrój państwa". "Będziemy na ulicach i będziemy protestować" - zapowiadali.

W piątek przy ul. Wiejskiej zebrała się grupa osób związanych z ruchem Obywatele RP; ulica jest oddzielona od Sejmu barierkami, wzdłuż nich stoją co kilka metrów policjanci.

Kolejne pikiety przed Sejmem za powiadane są m.in. na niedzielę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Suweren zza kratek 2017-07-16 18:50:20
    Coś się dobra zmiana boi suwerena.
  • lepnakomary 2017-07-16 15:47:46
    Bardzo dobrze, że ustawiono tam barierki. Jeszcze winne być dodatkowe kolczatki. Na oszołomów zaś, lepy na muchy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA