REKLAMA

Wolne media: Koniec demonstracji przed Sejmem

 • Autor: PAP/jm
 • 18 grudnia 2016 17:16
Wolne media: Koniec demonstracji przed Sejmem Mateusz Kijowski, lider KOD-u. (fot. youtube)

Po godz. 16 w niedzielę (18 grudnia) zakończyła się demonstracja przed Sejmem. Lider KOD Mateusz Kijowski apelował do zebranych, by od poniedziałku zbierali się przed wszystkimi biurami parlamentarzystów PiS, a we wtorek (20 grudnia), by przyszli pod Sejm.

Kijowski, informując po godz. 16 o zakończeniu protestu, mówił, że manifestujący zbierają się pod Sejmem od trzech dni i nadal będą to robić. Apelował o organizowanie protestów przed biurami PiS we wszystkich miastach Polski oraz o zebranie się we wtorek pod Sejmem o godz. 11, "kiedy otwierają się obrady Senatu".

- Kiedy Sejm będzie próbował wznawiać przerwane w piątek posiedzenie i zamienione później przez marszałka w nielegalne zgromadzenie na terenie Sejmu (...) Spotykamy się od jutra pod wszystkimi biurami PiS, a we wtorek o godz. 11 pod Sejmem - nawoływał, dodając: Wszędzie będziemy walczyć o wolność Polski.

Grupa Obywateli RP deklaruje, że zostanie przed Sejmem do skutku. W niedzielę po południu przed Sejmem zebrali się protestujący, którzy wcześniej manifestowali pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Wśród nich byli przedstawiciele KOD oraz PO i Nowoczesnej.

- Zebraliśmy się tutaj spontanicznie, aby bronić demokracji. Byliśmy, jesteśmy i będziemy, aby bronić demokracji - mówił lider KOD Mateusz Kijowski na początku protestu. Apelował, żeby od poniedziałku protestować pod biurami PiS w całym kraju i aby zebrać się przed Sejmem we wtorek.

- Musimy wspierać naszych posłów, musimy wspierać naszych senatorów. We wtorek o godz. 11 spotykamy się tutaj, aby wspierać Sejm wolnej Polski - mówił do zgromadzonych. Odpowiadając mu, tłum skandował: "Równość, wolność demokracja".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (6 komentarzy)

 • df 2016-12-19 11:05:33
  Do Sk: Ci wrogowie narodu to w chwili obecnej 70% narodu. Nie dacie rady nas zamknąć podobnie jak nie dała komuna. Co do stabilności, największym zagrożeniem dla demokracji i gospodarki są dalsze rządy PIS.
 • Sk 2016-12-19 10:53:29
  Jak długo marionetki i słupy oraz stara przestępcza gwardia będą siać wiatr w naszym państwie prawa?, gdzie są prokuratorzy i inne służby specjalne, że przyzwalają na takie ,,rozgrywki" , bo przecież to już nie jest śmieszne- to jest zagrożenie stabilności Polski, a przecież trzeba wiedzieć że ,,prawda ekranów" jest dziś najsilniejsza- to WOJNA HYBRYDOWA. MIEJCIE ODWAGĘ ,bo czas najwyższy WZIĄĆ TO TOWARZYSTWO -wrogów narodu- na przesłuchania i przed sądy
 • AL 2016-12-18 20:01:48
  Kijowski Wichrzycielu i nierobie zabierz się do pracy tak , jak tysiące Polaków . Ma rację Paweł Kukiz mówiąc o tym , że przez 25 lat urządziliście sobie igrzyska i kilku cwaniaków urządza sobie wygodne życie wraz ze swoją kokieterią , raz w rządzie , raz w opozycji bajdurząc o swojej nieomylności . Czas na nowe prawo wyborcze , które pozwoli bez namaszczenie wodzów wybierać parlamentarzystów , na bieżąco ich rozliczać w okręgach wyborczych i ewentualnie odwoływać .
 • umbencja 2016-12-18 18:14:43
  Wracać, wracać ormowcy z powrotem, za co płacim wam
 • Marta 2016-12-18 18:01:22
  O co wy walczycie? Dajcie ludziom spokojnie żyć,wprowadzacie zamęt w państwie. Jedynym wyjściem jest nie włączanie tv.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA