REKLAMA

Wolne media, manifestacje: Kaczyński zwraca się do Karczewskiego o zorganizowanie spotkania z mediami

  • Autor: PAP/jm
  • 17 grudnia 2016 17:21
Wolne media, manifestacje: Kaczyński zwraca się do Karczewskiego o zorganizowanie spotkania z mediami Z nieoficjalnych informacji wynika, że Jarosław Kaczyńskie chce w niedzielę odbyć spotkanie z przedstawicielami mediów. (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego o zorganizowanie w niedzielę (18 grudnia) spotkania z przedstawicielami dziennikarzy, by uzgodnić zasady współpracy w parlamencie.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Jarosław Kaczyński "nie był zadowolony" ze szczegółów projektu rozwiązań, które miały określać nowe zasady pracy dziennikarzy w parlamencie.

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda apeluje o uspokojenie nastrojów. Jest gotowy na mediacje

Spotkanie z dziennikarzami ma się odbyć w niedzielę (18 grudnia). Media dostaną na nie zaproszenie. - To spotkanie pozwoli spokojnie spojrzeć na problem i znaleźć rozwiązanie, jak należy ułożyć współpracę dziennikarzy i parlamentarzystów w duchu wzajemnego szacunku i profesjonalizmu - mówi nieoficjalnie członek rządu.

Czytaj też: Tłum przed Sejmem. Będzie specjalne wystąpienie Szydło

Rozmówca PAP dodaje, że dziennikarze muszą mieć w Sejmie warunki do wykonywania swojej pracy i zadań.

- Dla naszego rządu wolność mediów ma szczególne znaczenie. Nigdy nie dopuścimy do sytuacji, by do niezależnej redakcji wkraczały służby specjalne, jak się kiedyś wydarzyło pod rządami PO - mówi rozmówca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA