REKLAMA

Wolne media, Trybunał Konstytucyjny: Protesty opozycji jeszcze się nie skończyły

  • Autor: PAP/jm
  • 18 grudnia 2016 10:56
Wolne media, Trybunał Konstytucyjny: Protesty opozycji jeszcze się nie skończyły Opozycja planuje kolejny dzień przed Sejmem. (fot. Twitter)

• W niedzielę rano (18 grudnia) przed Sejmem nadal protestowało kilka osób.
• Na sali sejmowej wciąż pozostają posłowie opozycji, którzy pełnią dyżury rotacyjne.
• O godz. 12 opozycja planuje demonstrację przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Później znów wróci przed Sejm.

W niedzielę rano (18 grudnia) przed jednym z wjazdów do Sejmu protestowało kilka osób z transparentem.

Robert Tyszkiewicz (PO), który pełni dyżur rotacyjny w Sejmie powiedział w niedzielę (18 grudnia), że w Sejmie jest obecnie kilku posłów Platformy, m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, wcześniej byli posłanka Nowoczesnej i poseł PSL.

- Trzymamy salę, mamy dyżury co 3-4 godziny, po godz. 12. będzie mała załoga, bo wszyscy wybierają się przed Trybunał Konstytucyjny - zapowiedział. - Byliśmy, jesteśmy, będziemy - zadeklarował Cezary Tomczyk (PO).

Źródło: Twitter

Jak zapowiadał lider PO Grzegorz Schetyna posłowie opozycji będą przebywać na sali sejmowej do wtorku. - Będziemy w Sejmie, do wtorku, do czasu, aż przekonamy się, czy wniosek PO, Nowoczesnej i PSL do marszałka Sejmu o zwołanie posiedzenia Izby (na wtorek - przyp.red.) zostanie przyjęty, wtedy będziemy decydować, co dalej - zaznaczył Tyszkiewicz.

Do budynków sejmowych nadal nie mogą wejść dziennikarze. Straż Marszałkowska poinformowała, że nadal obowiązuje zakaz marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wprowadzony do wtorku do godz. 10.

Czytaj też: Będzie spotkanie Karczewskiego z dziennikarzami

W niedzielę o godz. 12. Komitet Obrony Demokracji organizuje demonstrację przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego; mają w niej wziąć udział m.in. politycy PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej oraz działacze KOD.

Fot. Twitter

Czytaj też: Andrzej Rzepliński odchodzi z Trybunału Konstytucyjnego

Protestujący mają potem wrócić przed Sejm i nadal - jak mówią działacze KOD - "wspierać" posłów okupujących salę plenarną.

O godz. 16 natomiast przed Pałacem Prezydenckim ma się odbyć demonstracja "W obronie demokracji" organizowana przez Klub Gazety Polskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA