REKLAMA

Wotum nieufności dla rządu: Paweł Kukiz nie zagłosuje? "Nie chcę brać udziału w międzypartyjnej wojence"

 • Autor: PAP/AT
 • 14 marca 2017 10:05
Wotum nieufności dla rządu: Paweł Kukiz nie zagłosuje? "Nie chcę brać udziału w międzypartyjnej wojence" W opinii Pawła Kukiza inicjatywa PO dot. wotum nieufności to akt polityczny (Paweł Kukiz, fot. Kukiz'15/Facebook)

Uważam wniosek (o wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło - red.) za akt tylko i wyłącznie polityczny, ponieważ Platforma aż tak głupia nie jest, by nie zdawać sobie sprawy, że większość posiada Prawo i Sprawiedliwość, które odrzuci ten wniosek - powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

• Nie chcę brać udziału w międzypartyjnej wojence - powiedział Paweł Kukiz pytany o wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło.
• Prawdopodobnie w ogóle nie zagłosuję - dodał.
• W jego opinii, inicjatywa PO to akt polityczny.
• To nie ma nic do rzeczy czy tam będzie nazwisko Schetyny czy kogokolwiek - wyjaśnił pytany czy poprze wotum nieufności gdyby kandydatem na premiera był Grzegorz Schetyna.

Wniosek  ma zostać zaprezentowany w piątek (17 marca). Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie wskazany w nim jako kandydat na przyszłego premiera. Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska mówiła w niedzielę, że naturalnym kandydatem jest szef Platformy Grzegorz Schetyna. Poparcie dla wniosku zadeklarowała Nowoczesna.

"Nie chcę brać udziału w międzypartyjnej wojence, która tak naprawdę skutkuje tym, z czym mieliśmy ostatnio do czynienia przy wyborze Donalda Tuska. Prawdopodobnie w ogóle nie nacisnę guzika, nie chcę w tym brać udziału. Prawdopodobnie w ogóle nie zagłosuję" - mówił Kukiz w TVN24 .

Dodał, że nie konsultował jeszcze z klubem tego, jak jego partia zachowa się podczas głosowania nad wyrażeniem wotum nieufności dla rządu. "Nie konsultowałem tego jeszcze z klubem, a u nas, jak wiadomo, jest pluralizm" - powiedział Kukiz'15.

W jego opinii, inicjatywa PO to akt polityczny. "Uważam ten wniosek za akt tylko i wyłącznie polityczny, ponieważ Platforma aż tak głupia nie jest, by nie zdawać sobie sprawy, że większość posiada Prawo i Sprawiedliwość, które odrzuci ten wniosek" - powiedział.

Dopytywany o to, czy poprze wotum nieufności gdyby kandydatem na premiera był Grzegorz Schetyna, odparł, że "to nie ma nic do rzeczy czy tam będzie nazwisko Schetyny czy kogokolwiek".

"Nie dałem wotum zaufania rządowi PiS i zdania nie zmieniłem, więc swój stosunek do tego rządu wyraziłem już na początku tej kadencji Sejmu" - powiedział lider Kukiz'15.

Kukiz zapowiedział ponadto, że w ciągu kilku dni jego ugrupowanie złoży projekt zmian w prawie wyborczym. "Zamierzam złożyć projekt o zmianie ordynacji wyborczej na jednomandatową na dniach" - powiedział.

Odniósł się również do doniesień poniedziałkowego Super Expresu, który napisał, że lider Kukiz'15 w 2010 roku kupił 37-metrowe mieszkanie w Warszawie za 25 tys. złotych. Według gazety, zgodnie z przepisami o takie mieszkania mogły się ubiegać osoby, których nie było stać na zakup lokum na wolnym rynku.

"W tym mieszkaniu od 1945 roku mieszkała moja babcia, moja mama. Od 1982 roku zameldowany byłem ja (...) Przez 70 lat płaciliśmy czynsze za to mieszkanie, od wojny nic nie zostało zrobione, natomiast kiedy pojawiła się możliwość wykupy za 10 proc. - wykupiłem mieszkanie i tak zrobiło dziesiątki tysięcy ludzi" - powiedział Kukiz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • antoni antczak 2017-03-14 16:33:46
  Bo i ma rację.Klub nierobów PO,nowoczesna unia wolności,jak widać, nie ma nic do roboty w sejmie poza mąceniem.Naród was płaci nieroby.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA