REKLAMA

Wotum nieufności, Grzegorz Schetyna do PiS: Chcecie narzucić swoją wolę Polakom

  • Autor: PAP/AT
  • 07 kwietnia 2017 09:47
Wotum nieufności, Grzegorz Schetyna do PiS: Chcecie narzucić swoją wolę Polakom Polacy chcą Polski europejskiej - powiedział lider PO (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

Chcecie narzucić swoją wolę, chcecie przegłosować wszystko tutaj, żeby zakłócić rzeczywistość, która jest poza tym budynkiem - powiedział w Sejmie do rządzących lider PO Grzegorz Schetyna.

"Macie większość w Sejmie, nie macie jej w kraju i tego się boicie. Boicie się wyborów, boicie się Polaków. Chcecie narzucić swoją wolę, chcecie przegłosować wszystko tutaj, żeby zakłócić rzeczywistość, która jest poza tym budynkiem. Nie uda się wam tego zrobić" - mówił szef Platformy w debacie nad wnioskiem swej partii o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

Schetyna stwierdził, że dziś Polacy chcą rozmawiać o wizji i przyszłości naszego kraju. "I od nas tego oczekują" - podkreślił.

Czytaj też: Schetyna: Nie rozumiecie, co to znaczy demokracja parlamentarna

"Polacy chcą Polski europejskiej, euroatlantyckiej, bezpiecznej i praworządnej" - mówił. Polacy - kontynuował - chcą "Polski troszczącej się o swoich obywateli i ufającej im. Polski samorządnej i nowoczesnej, uczciwej, spokojnej, stabilnej i wreszcie, i co najważniejsze - zdrowej psychicznie" - powiedział Schetyna.

"Polski, która musi być przewidywalna, która nie jest chaotyczna" - dodał szef PO.

Czytaj też: Bochenek: Kłamstwo i straszenie obywateli to sposób na funkcjonowanie PO i Nowoczesnej

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • TenSam 2017-04-08 09:20:21
    Jako główny hamulcowy rozwoju kraju winien mieć stale lokum z kratami. Kiedy wreszcie odpowie za swą przestępczą działalność? Mam nadzieję,że życie samo mu wystawi rachunek. Takich pasożytów jest u nas znacznie więcej.
  • Koalicjant 2017-04-07 11:53:09
    Te wszystkie żądania Polaków dotyczą wszystkich polityków! Proponuję założenie koalicji PiS z PO i N i Kukiz. Wtedy nie będzie na kogo zwalać winy za taką a nie inną politykę!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA