REKLAMA

Wotum nieufności, Grzegorz Schetyna: Oczekujemy, że Jarosław Kaczyński zostanie premierem

  • Autor: PAP/AT
  • 07 grudnia 2017 10:35
Wotum nieufności, Grzegorz Schetyna: Oczekujemy, że Jarosław Kaczyński zostanie premierem Rząd PiS to mieszanka dyktatury i bezhołowia. Dyktatura to rządy Kaczyńskiego, a bezhołowie to wszystko to, co robi tak zwana Rada Ministrów - powiedział Grzegorz Schetyna(Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

Jarosław Kaczyński jako lider powinien brać odpowiedzialność. To lider powinien powiedzieć: tak jestem gotowy wziąć odpowiedzialność za to, a nie chować się. Wcześniej chował się za tabletem, dzisiaj chowa się za premier Szydło. Prezesie Kaczyński wstyd - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna w sejmowej debacie nad wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu.

• Dzisiaj widzieliśmy premier Beatę Szydło zmaltretowaną przez partyjnych kolegów i prezesa PiS - powiedział Grzegorz Schetyna.

• Nikt nie traktuje poważnie premier Beaty Szydło, wszyscy wiedzą, że z tylnego siedzenia rządzi prezes PiS Jarosław Kaczyński- zaznaczył.

• Oczekujemy tego, że premierem będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński - podkreślił.

• Jego zdaniem lider PiS powinien wziąć odpowiedzialność za rząd, bo taki jest jego obowiązek.

W czwartek (7 grudnia) Sejm rozpatruje wniosek Platformy o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Przed debatą premier Beata Szydło, przedstawiciele rządu, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz posłowie PiS opuścili salę plenarną.

Schetyna ocenił, że rząd opuszczający salę plenarną przed debatą to smutny obraz. "Wstydźcie się za to" - oświadczył. "Zaczynaliście biało-czerwoną drużyną, a kończycie kabaretem, tragiczną farsą" - dodał.

Czytaj też: Dzisiaj poznamy nazwisko nowego premiera

Schetyna farsą nazwał też wcześniejsze wystąpienie premier Beaty Szydło. "Jest mi jej żal, to jest wstyd, ale będziemy głosować dzisiaj ten wniosek i będziemy rozmawiać, bo nie zakneblujecie głosu opozycji i żadne konstrukcje, wzruszanie nie pomogą" - mówił.

"To smutny spektakl. Dzisiaj widzieliśmy panią premier Szydło, jako byłego polityka, byłą premier, zmaltretowaną, zniszczoną przez swoich partyjnych kolegów i prezesa (PiS Jarosława) Kaczyńskiego. Niech się pan wstydzi, panie prezesie" - oświadczył Schetyna.

Jarosław Kaczyński rządzi z tylnego siedzenia

"Nikt poważnie nie traktuje pani premier Beaty Szydło; jej dzisiejsze wystąpienie tylko to potwierdza. Wszyscy wiedzą, że faktycznie z tylnego siedzenia rządzi, tę funkcję sprawuje Jarosław Kaczyński. Skończcie z tą fikcją, nie można dalej tolerować tego, co zrobiliście" - mówił Schetyna.

Zaczynaliście biało-czerwoną drużyną, a kończycie kabaretem - powiedział szef PO do PiS (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

Dodał, że rząd PiS "to mieszanka dyktatury i bezhołowia". "Dyktatura to rządy Kaczyńskiego, a bezhołowie to wszystko to, co robi tak zwana Rada Ministrów; to kłótnie między ministrami, to walka wewnętrzna, to wyrywanie publicznych pieniędzy. Wstyd" - powiedział lider PO.

W jego ocenie, gabinet Beaty Szydło nie wie "co to jest Polska" i zapomniał, co obiecał Polakom przed wyborami. "Dlatego premier musi odejść, bo na to przyzwoliła" - oświadczył Schetyna.

Kaczyński musi wziąć odpowiedzialność

Schetyna podczas wystąpienia w Sejmie nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności wobec Beaty Szydło, podkreślił, że to prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien być premierem. "Jeżeli (Jarosław Kaczyński) chce rządzić, jeżeli chce być nadprezydentem i nadpremierem to musi wziąć za to również formalną odpowiedzialność i tego oczekujemy" - oświadczył lider PO

"Oczekujemy, że on powinien być premierem. On powinien być odpowiedzialny. Uważam, że takie jest prawo. Taki jest obowiązek lidera. To lider powinien brać odpowiedzialność. To lider powinien powiedzieć: tak jestem gotowy wziąć odpowiedzialność za to, a nie chować się. Wcześniej chował się za tabletem, dzisiaj chowa się za premier Szydło. Prezesie Kaczyński wstyd!" - podkreślił Schetyna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mieszko 2017-12-07 15:58:48
    Te hieny z po by tak chciały nie wasze doczekanie Pan Prezes ma więcej w d----ie jak wy w tych kapuścianych główkachREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA