REKLAMA

Wotum nieufności, Jarosław Kaczyński do PO: Szliście w stronę Putina

  • Autor: PAP/AT
  • 07 kwietnia 2017 11:53
Wotum nieufności, Jarosław Kaczyński do PO: Szliście w stronę Putina PO wprowadziła mechanizm polegający na likwidacji kontrolowania władzy - powiedział prezes PiS (Jarosław Kaczyński fot.twitter.com/pisorgpl)

PO za swoich rządów wprowadziła mechanizm polegający na likwidacji kontrolowania władzy m.in. przez media i opozycję - mówił w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Ten mechanizm mógł służyć i służył takim operacjom jak np. wojna z kibicami - operacja widelec - kilkaset osób zatrzymanych w środku miasta bez żadnych podstaw, osób które później traktowano w wielu wypadkach w sposób przestępczy, osób, które dzisiaj wygrywają procesy, są uniewinniane" - mówił Kaczyński w debacie nad wnioskiem PO o wotum nieufności dla rządu.

Czytaj też: Kaczyński: Za rządów PO-PSL mechanizm demokratyczny nie działał

"Można było przy pomocy oddziałów zwartych Policji na stadionach likwidować napisy przeciwko ówczesnemu premierowi, można było atakować kogoś kto wydawał w internecie stronę Antykomor i można było tę stronę zlikwidować. Można było atakować redakcję, która miała kompromitujące dla was taśmy, (...) można było tu, na tej sali, prowadzić akcję przeciwko pracy magisterskiej wydanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, bo zawierała tezy, które wam się nie podobały (...) można było prowadzić bardzo wiele innych nielegalnych przedsięwzięć " - powiedział prezes PiS.

Można było nie pozwalać ludziom, którzy mieli krytyczny stosunek do władzy, by spotykali się na publicznych salach - powiedział prezes PiS (Jarosław Kaczyński, fot.twitter.com/pisorgpl)

"Można było nie pozwalać ludziom, którzy mieli krytyczny stosunek do władzy, by spotykali się na publicznych salach, odmawiać im tych sal, a to jest właśnie metoda Putina, to wy szliście w stronę Putina" - powiedział Kaczyński pod adresem PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PIS przyjaciel kibola 2017-06-13 09:06:19
    Co do marszu w stronę Putina, robi to własnie PIS, konfliktując nasz z wszystkimi krajami UE a z Niemców robiąc wręcz czarnego luda i wroga nr 1 który jakoby chciał nas przejąć na własność (chociaż znacznie więcej od nie dostajemy niż oni mają korzyści z naszego uczestnictwa w Unii) I bardzo dobrze że PO walczyło z kibolami. Teraz nawalają się gdzie chcą, często blokując ruch na ulicach i zagrażając postronnym przechodniom.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA