REKLAMA

Wotum nieufności; premier do opozycji: obrażaliście mnie i poniżaliście, to pokazuje waszą klasę

  • Autor: pt/pap
  • 07 kwietnia 2017 13:38
Wotum nieufności; premier do opozycji: obrażaliście mnie i poniżaliście, to pokazuje waszą klasę Premier Beata Szydło. (fot. KPRM /P. Tracz)

Obrażaliście mnie i poniżaliście, ale to pokazuje waszą klasę i jakimi jesteście ludźmi; nie wstydzę się tego, że jestem Polką i katoliczką - zwróciła się premier Beata Szydło do opozycji w sejmowej debacie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec rządu.

Szefowa rządu podkreśliła też, że bierze odpowiedzialność za swój rząd, za to co zrobił w ciągu 17 miesięcy. Jak mówiła, rząd zrobił dużo, ale może zrobić więcej. Przyznała także, że rząd popełniał błędy, ale - zapewniła - wyciąga z tego wnioski.

"Obrażaliście mnie i poniżaliście, nie potrafiliście się powstrzymać nawet wtedy, kiedy byłam poszkodowana w wypadku i kiedy byłam w szpitalu, kpiliście z tego, ale to pokazuje waszą klasę i jakimi jesteście ludźmi, ja nie wstydzę się tego, że jestem Polką i katoliczką, zawsze będę (to) powtarzać" - powiedziała szefowa rządu.

Jak podkreśliła, nie robią na niej wrażenia "szantaże i straszenie" ze strony lidera PO Grzegorza Schetyny. "Biało-czerwona drużyna będzie zwyciężać, jeżeli będzie zgodnie realizować plan, na który czekają Polacy" - zapewniła szefowa rządu.

"Dzisiaj biorę odpowiedzialność za mój rząd, biorę odpowiedzialność za wszystkie nasze decyzje, za nasze błędy, za wszystko to, co w ciągu 17 miesięcy zrobiliśmy. Jestem pełna pokory, zrobiliśmy dużo, ale wiem, że możemy zrobić jeszcze więcej. Popełniamy błędy, ale wyciągamy z tego wnioski" - podkreśliła Szydło.

Jak mówiła, szkoda jej czasu na gierki partyjne. "Musimy mieć świadomość, że nie chodzi o kariery poszczególnych polityków, w tym i moją, ale że chodzi o Polskę. Szkoda czasu na takie pseudo debaty, jak dzisiaj" - oceniła premier.

"Panie i panowie posłowie, waszej ocenie pozostawiam wniosek złożony przez Platformę, dokonując tej oceny weźcie pod uwagę dobro wspólne, a naszym wspólnym dobrem (...) jest Polska i jej przyszłość" - oświadczyła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA