REKLAMA

Wotum nieufności, premier: jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się państw

  • Autor: pt/pap
  • 07 kwietnia 2017 12:50
Wotum nieufności, premier: jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się państw Premier Beata Szydło (fot. KPRM /P. Tracz)

Zwiększenie eksportu na Wschód, pracowanie na rzecz innowacyjności oraz ramy prawne umożliwiające powstanie polskich dolin krzemowych - m.in. takie sukcesy swojego rządu wymieniła w piątek w Sejmie premier Beata Szydło. Jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się państw - oceniła.

Premier Szydło podczas debaty nad wnioskiem PO o wotum nieufności wobec jej rządu podkreśliła, że ostatnie kilkanaście miesięcy to "imponujący" wzrost sprzedaży hurtowej i zwiększenie polskiego eksportu na wschód o ponad jedną czwartą.

"Nasze działania są odnotowywane przez rynki i instytucje zajmujące się prognozowaniem trendów gospodarczych" - wskazała szefowa rządu. "Wiem, że politycy opozycji wieszczą upadek polskiej gospodarki, ale już teraz szereg instytucji finansowych i banków podnosi polską prognozę PKB. Jeden z banków działający w Polsce mówi nawet o 4 proc. wzroście w tym roku, my zakładamy wzrost ok. 3,5 proc." - mówiła premier.

Szydło przekonywała, że ostatnie półtora roku, to "również początek realnego i skutecznego" pracowania na rzecz innowacyjnej gospodarki i nowych technologii. "Jako pierwszy rząd zaczęliśmy działać w kierunku innowacyjnego rozwoju, a nie tylko o tym mówić" - stwierdziła. Według niej "na dłuższą metę innowacyjność gospodarki można osiągnąć tylko w jeden sposób - budując pomost pomiędzy przedsiębiorstwami a światem polskiej nauki".

Szydło oceniła również, że zorganizowany w Warszawie Kongres Innowatorów pokazał "inną twarz Polski". "Jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się państw" - zauważyła premier.

Zapowiedziała, że jej rząd stworzył ramy prawne, które umożliwią powstanie polskich dolin krzemowych. "Teraz jest przestrzeń wolnego działania dla polskich innowatorów, konstruktorów, naukowców. To nas wspólny sukces" - wskazała Szydło.

Szefowa rządu wskazała też, że na koniec 2015 r. - kiedy kończył się rząd PO-PSL - środki europejskie były wydane na poziomie 0,3 proc.. "Na koniec 2016 r. - a więc po roku rządu Prawa i Sprawiedliwości zaangażowanie tych środków to 24 proc., a na koniec tego kwartału - 35 proc. Taka jest między nami różnica" - dodała Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA