REKLAMA

Wraca sprawa katastrofy smoleńskiej. PiS chce sprowadzić wrak tupolewa

  • Autor: AT
  • 29 października 2015 21:37
Wraca sprawa katastrofy smoleńskiej. PiS chce sprowadzić wrak tupolewa Sprawę sprowadzenia do Polski wraku prezydenckiego samolotu trzeba podjąć na nowo - uważa Mariusz Błaszczak(Katastrofa polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. fot.wikipedia.org)

- W Polsce jest wiele ważnych spraw do załatwienia, ale nie widzę powodów, dla których państwo nie miałoby zająć się sprawą katastrofy smoleńskiej - uważa Joachim Brudziński z PiS.

Nowy rząd PiS nie zamierza porzucić sprawy katastrofy smoleńskiej.

Mariusz Błaszczak (PiS) w programie „Po przecinku” w TVP Info stwierdził, że sprawę sprowadzenia do Polski wraku prezydenckiego samolotu Tu-​154, który rozbił się pod Smoleńskiem trzeba podjąć na nowo.

- Wrak jest dowodem w sprawie. Trzeba postępować tak, jak postępowali Holendrzy w sprawie samolotu, który został zestrzelony nad Ukrainą - stwierdził Błaszczak w TVP Info.

Do sprawy wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej odniósł się także Joachim Brudziński (PiS) w programie "W Punkt" w TV Republika.

– Tam zginął prezydent RP, najważniejsze osoby w państwie, ale również moi przyjaciele. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy przeszli do porządku dziennego nad największą tragedią, która dotknęła nas po 1945 r. – oświadczył w TV Republika.

– Nie możemy uznać, że eksperci Laska, raport gen. Anodiny i komisja Millera załatwiły sprawę. Oczywiście, że w Polsce jest wiele ważnych spraw do załatwienia, ale nie widzę powodów, dla których nasze państwo nie miałoby zająć się tą tragedią w taki sposób, jak zrobili to Holendrzy w związku z katastrofą samolotu MH17 nad Ukrainą – dodał Brudziński w TVP Republika.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA