REKLAMA

Wsparcie dla Wałęsy płynie od Bronisława Komorowskiego

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 22 lutego 2016 13:12
Wsparcie dla Wałęsy płynie od Bronisława Komorowskiego Bronisław Komorowski twierdzi, że w archiwach IPN są też dokumenty świadczące o tym, że Wałęsa odmawiał współpracy z SB. (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• Bronisław Komorowski, były prezydent Polski podkreśla, że w opozycji do akt znalezionych u gen. Kiszczaka, są też w archiwach IPN dokumenty świadczące o odmowach współpracy Lecha Wałęsy.
• Podkreśla, że były osoby, które po współpracy z SB przyłożyły rękę do walki o wolną Polskę. Współpraca nie umniejsza ich zasług.
• Prezydent Komorowski nie ma zamiaru oceniać Wałęsy.

Były prezydent Bronisław Komorowski, jeszcze przed upublicznieniem przez Instytut Pamięci Narodowej dokumentów gen. Kiszczaka, bronił legendy Solidarności i jej lidera.

- Są w IPN zachowane dokumenty, które świadczą o tym, że w drugiej połowie lat 70. Wałęsa dwukrotnie odmówił współpracy z SB - zaznaczał Komorowski, powołując się na te same archiwa, do których trafią nowe akta. - Odmawia współpracy ten, kto jej nie prowadzi, prawda? Każdy człowiek może się obawiać jakiś grzechów, błędów, które popełnił w przeszłości, ale myślę, że wielkość ludzi przejawia się m.in. w tym, że ze względu na słabości, popełnione błędy, mówią - będę dwa razy intensywniej działał, pracował na rzecz poprawy sytuacji w ojczyźnie, odzyskania wolności.

Przeczytaj: Wałęsa o zdradzie

W rozmowie z Wirtualną Polską Komorowski akcentował, że przeszłość, czasy stalinizmu i częste dramaty jakie towarzyszyły ludziom w tych czasach nie mogą być powodem ich krytyki. Wielu z nich, podkreślał Komorowski, przysłużyło się później wolnej Polsce. Komorowski dodał również, że nie ma zamiaru być sędzią Lecha Wałęsy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • spragniony123 2016-02-23 08:26:17
    Wałęsa donosił na kolegów i tłumaczenie że zrezygnował ze współpracy z SB można włożyć między bajki. Być może że była mała przerwa ,ale gdy zaczął działać publicznie od 80 roku to już SB miało wpływ na jego postępowanie bo z takiego kąska SB nigdy by nie zrezygnowało .Wałęsa robił nas w balona i próbuje bardzo nieudolnie zrobić znowu z nas głupców.A to już świadczy o totalnym jego odlocie
  • makaron530 2016-02-22 15:04:12
    Na miejscu Komorowskiego nie zabieral bym glosu, sam opowiadal "zone poznalem w harcerstwie, bylem instruktorem harcerstwa". W latach jego mlodosci, ZHP, to mlodziezowka PZPR, wiem bo pamietam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA