REKLAMA

Wspólne listy w wyborach samorządowych. Nowoczesna komentuje

  • Autor: PAP/AT
  • 28 września 2017 11:05
Wspólne listy w wyborach samorządowych. Nowoczesna komentuje To są wybory samorządowe, w związku z tym musimy oceniać nie tylko program, ale także potrzeby samorządów - powiedziała Dolniak (Barbara Dolniak, fot.klub Nowoczesna org.pl)

Mam nadzieję, że szef PO Grzegorz Schetyna, mówiąc o wspólnych listach wyborczych, mówi o wspólnych listach PO i Nowoczesnej a nie listach PO, na które zaproszeni zostaną politycy Nowoczesnej - powiedziała wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna).

W środę (27 września) lider PO Grzegorz Schetyna nie wykluczył wspólnych z opozycją list w wyborach samorządowych. Zapowiedział, że na przełomie listopada i grudnia, Platforma rozpocznie przedstawianie kandydatów na prezydentów miast.

W czwartek (28 września) w RMF FM w rozmowie z wicemarszałek Sejmu Barbarą Dolniak, dziennikarz zwrócił uwagę, że "zdaje się", że przewodniczący PO, mówiąc o wspólnych listach wyborczych, ma na myśli listy PO, na które zostaną zaproszeni politycy Nowoczesnej.

"Mam nadzieję, że (Schetyna) tak nie myśli. Mam nadzieję, że mówiąc o wspólnych listach, mówi o listach Platformy i Nowoczesnej" - powiedziała Dolniak.

Wicemarszałek Sejmu podkreśliła, że nie wiadomo, czy do czasu wyborów zaplanowanych na jesieni przyszłego roku, nie zmieni się kodeks wyborczy. "Zobaczymy, jak będą toczyć się rozmowy, czy będziemy mieli wspólność programową. Proszę pamiętać, to są wybory samorządowe, w związku z tym musimy oceniać nie tylko program, ale także potrzeby samorządów" - zaznaczyła polityk Nowoczesnej.

Dolniak odniosła się również do reformy wymiaru sprawiedliwości. "My mówimy: sądy bliżej ludzi, uproszczenie procedur, uproszczenie języka prawniczego, obniżenie kosztów. Wie pan, ile osób rezygnuje ze spraw sądowych? Mnóstwo, bo koszty są najwyższe - jedne z najwyższych w Europie - w sprawach gospodarczych w przeliczeniu PKB na obywatela" - powiedziała Dolniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA