REKLAMA

Wtorek pod znakiem wizyty Angeli Merkel. Ale posłowie też dziś nie próżnują

  • Autor: GP
  • 07 lutego 2017 08:15
Wtorek pod znakiem wizyty Angeli Merkel. Ale posłowie też dziś nie próżnują Sejm we wtorek (7 lutego) zacznie intensywnie przygotowywać prace legislacyjne na środę, pierwszy dzień 35. posiedzenia. (fot.:Sejm RP/ sejm.gov.pl)

• Wtorek (7 lutego) przebiegnie pod znakiem spotkań Angeli Merkel w Warszawie.
• Poza tym politycznym wydarzeniem tygodnia, zaczynają się prace w Sejmie.
• Zbiorą się m.in.: Komisja ds. Amber Gold, czy  Komisja zdrowia, opiniująca postęp prac nad medyczną marihuaną.

We wtorek (7 lutego) kanclerz Angeli Merkel spotka się z premier Beatą Szydło, z prezydentem Andrzejem Dudą i, co jest pewne, z liderami partii pokrewnych jej własnej CDU w Polsce, z polskimi członkami Europejskiej Partii Ludowej (EPP) - PO i PSL.

W tym samym czasie przy Wiejskiej zbierać się będą komisje i zespoły parlamentarne, które przygotowują prace na środowe spotkanie posłów w ramach 35. posiedzenia Sejmu.

Czytaj: O czym Grzegorz Schetyna chce rozmawiać z kanclerz?

O  godz. 10. zaczną się przesłuchania w komisji śledczej ds. Amber Gold. Świadkami są kolejni urzędnicy Nadzoru Finansowego (KNF): Marcin Olszak, Paweł Sawicki i Ilona Pieczyńska-Czerny.

W późniejszych godzinach będą pracować Komisja zdrowia, która zaopiniuje prace podkomisji ds. medycznej marihuany, to o godz. 15. Zbiorą się też komisje: finansów publicznych i infrastruktury (o tej samej godzinie). Później o godz. 16. będzie pracować Komisja polityki senioralnej i Komisja polityki społecznej i rodziny. To spotkanie komisji będzie połączone, a rozpatrzy informację o sytuacji osób starszych w Polsce w roku 2015.

Czytaj też: Co z poparciem rządu dla Tuska?

O godz. 17. spotka się Komisja finansów publicznych. Jeszcze później (o godz. 18.) posłowie Komisji do spraw petycji  będą pracować nad szeregiem inicjatyw nowelizacyjnych.

Z innych wtorkowych wydarzeń, o godz. 10. rano zwołano jeszcze konferencję prasową w Sali Kolumnowe. Politycy PO będą z dziennikarzami rozmawiać o samorządach.

W godzinach południowych będzie też pracował Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA