REKLAMA

Wtorkowe posiedzenie rządu odwołane

  • Autor: PAP/JS
  • 27 marca 2017 14:30
Wtorkowe posiedzenie rządu odwołane Zaplanowane na wtorek (28 marca) posiedzenie Rady Ministrów nie odbędzie się z uwagi na szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Zaplanowane na wtorek (28 marca) posiedzenie Rady Ministrów nie odbędzie się z uwagi na szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej - poinformował na konferencji rzecznik rządu Rafał Bochenek.

• W kongresie wezmą udział przedsiębiorcy ze wszystkich państw Grupy Wyszehradzkiej.

• Do Warszawy przybędą premierzy: Czech, Węgier, Słowacji.

• Szczyt rozpocznie się ok. 11.30, a w trakcie spotkania roboczego omówiona zostanie agenda europejska.

 Rzecznik rządu poinformował, że na zaproszenie Beaty Szydło we wtorek do Warszawy przybędą premierzy: Czech, Węgier, Słowacji.

Jak dodał, szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej został zapowiedziany już w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy. Bochenek zaznaczył, że polska premier zaprosiła szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, żeby porozmawiać o sprawach ważnych dla V4 oraz po to, by mogli uczestniczyć we wtorkowym Kongresie Innowatorów, który odbędzie się w Warszawie.

"Jest to wydarzenie niezwykle ciekawe, bo po raz pierwszy takie wydarzenie jest tutaj w kraju organizowane" - mówił.

Bochenek dodał, że w kongresie wezmą udział przedsiębiorcy ze wszystkich państw Grupy Wyszehradzkiej. Poinformował również, że premierzy państw grupy V4 wezmą udział w kongresie w godzinach popołudniowych, w panelu "Współpraca w regionie na rzecz rozwoju innowacyjnej gospodarki", który rozpocznie się ok. 15.20

Rzecznik rządu zaznaczył, że wtorkowy szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej rozpocznie się ok. 11.30, a w trakcie spotkania roboczego omówiona zostanie agenda europejska.

"Premierzy będą rozmawiali o zbliżającym się Brexicie, zwłaszcza, że na środę jest zaplanowane złożenie przez Wielką Brytanię notyfikacji do Komisji Europejskie, które uruchomi całą procedurę wyjścia Wielkiej Brytanii z UE" - mówił.

W trakcie tego spotkania - jak poinformował Bochenek - zostanie także podsumowana agenda szczytu rzymskiego oraz kwestie związane z przyszłą polityką migracyjną UE.

Po spotkaniu - dodał rzecznik - odbędzie się wspólna konferencja prasowa premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • puszatek 2017-03-27 17:38:32
    Do Iza: Ale właśnie o to chodzi, aby zalać Europę kolorowymi. To w 90% żadni uchodźcy. Wczoraj w bez retuszu Michał Karnowski już wyraźnie powiedział, że chodzi o inżynierię społeczną. Nie można pozwolić na narzucanie jakichkolwiek kwot. Chcą zabrać dotacje? Nie mogą, nie mają prawa, już się mówi o "zamrożeniu" dotacji, ale państwa się budzą. Już komisarz Rumunii wypowiedziała się, że Polsce żadnych dotacji zabrać nie można. Ponadto ponad 80% tych "dotacji" płynie z powrotem do Niemiec, więc nic z tego nie będzie, bio najwięcej straciliby Niemcy. Pozdrawiam
  • Iza 2017-03-27 16:36:26
    Kwestie zwiazane z przyszla polityka migracyjna Unii.... Unia nie posiada wlasnej polityki migracyjnej. Chodzi o przyjmowanie " uchodzcow"? Uchodzcy podlegaja pod ONZ ( UNCHR) i Europa nie graniczy z panstwami w stanie wojny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA