REKLAMA

Wybory 2015; KORWiN delikatnie przekroczył próg?

  • Autor: das
  • 26 października 2015 12:24
Wybory 2015; KORWiN delikatnie przekroczył próg? Liczę na trochę powyżej 10 proc. głosów w wyborach - mówił nam przed wyborami Janusz Korwin-Mikke, szef Partii KORWiN

Pojawiły się doniesienia, że partia Janusza Korwina-Mikkego delikatnie przekroczyła próg.

Po godz. 12 pojawiła się nieoficjalna informacja, że partia Janusza Korwin-Mikkego jednak wejdzie do Sejmu z wynikiem 5,12%. Na razie to tylko niepotwierdzone informacje z mediów społecznościowych, ale gdyby się potwierdziły, z pewnością, ten wynik sporo zamiesza w podziale mandatów, być może PiS straci większość w przyszłym sejmie.

Tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników Rafał Kadlof, koordynator prac sztabu wyborczego KORWiN-a powiedział nam:

– Liczymy na siłę głosów emigracji, tam mamy poważne zaplecze nieuwzględnione w sondażu i dla nich naszą ofertę – komentuje przedstawiciel KORWiN-a.

– To będą dwa ciężkie dni, ale mamy szanse i jesteśmy dobrej myśli – przekonuje Rafał Kadlof.

Gdyby partia JKM weszła do sejmu, w takim scenariuszu jej członkowie zdobyliby osiem miejsc w Sejmie.

Bez partii KORWiN w Sejmie przewiduje się, że Prawo i Sprawiedliwość miałoby 232 mandaty, ale już z ugrupowaniem Janusza Korwin-Mikkego - tylko 228. Po jednym miejscu straciłyby też inne ugrupowania: PO, Kukiz'15, Nowoczesna Ryszarda Petru i PSL.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA