REKLAMA

Wybory 2015: KORWiN na krawędzi. Liczy na głosy emigracji

  • Autor: WGK
  • 25 października 2015 23:42
Wybory 2015: KORWiN na krawędzi. Liczy na głosy emigracji KORWiN z niewielkimi szansami na wejście do Sejmu

Partia Janusza Korwina-Mikkego według sondażu IPSOS uzyskała 4,9 proc. głosów w wyborach parlamentarnych i w takiej sytuacji nie wprowadzi do Sejmu żadnego reprezentanta. – Trudno mówić o szampańskich nastrojach – komentuje Rafał Kadlof, koordynator prac sztabu wyborczego KORWiN-a.

– Z jednej strony wynik nie jest zły, skoro uzyskaliśmy 300 tys. głosów więcej niż w poprzednich wyborach (do europarlamentu), ale nie ma co ukrywać, że odczuwamy zawód – stwierdza Rafał Kadlof.

Gdzie są szanse? – Liczymy na siłę głosów emigracji, tam mamy poważne zaplecze nieuwzględnione w sondażu i dla nich naszą ofertę – komentuje przedstawiciel KORWiN-a. Oczywiście wciąż jest szansa, że wyniki rzeczywiste będą się różnić od exit poll i konserwatywno-liberalne ugrupowanie jednak będzie reprezentowane w Sejmie. Teraz dla partii nadchodzi czas oczekiwania na wyniki publikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. – To będą dwa ciężkie dni, ale mamy szanse i jesteśmy dobrej myśli – przekonuje Rafał Kadlof.

Jaka będzie przyszłość KORWiN-a? Na razie to niewiadoma. Rafał Kadlof podkreśla, że przede wszystkim będą dalej szerzyć swoje idee. Ale na decyzje organizacyjne przyjdzie jeszcze poczekać. Na pewno osiągnięty wynik zapewni KORWiN-owi finansowanie z budżetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA