REKLAMA

Wybory, Grzegorz Schetyna: Opozycja pracuje nad wspólnotą programową

  • Autor: PAP/AT
  • 05 września 2017 11:44
Wybory, Grzegorz Schetyna: Opozycja pracuje nad wspólnotą programową Prace w opozycji to długi marsz i szukanie tego, co wspólne - mówi Schetyna (Grzegorz Schetyna, fot.twitter.com/Platforma_org)

Liderzy opozycji prowadzą rozmowy i powołują zespoły programowe - powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Zaznaczył, że celem są wybory parlamentarne.

Grzegorz Schetyna mówił we wtorek w Radiowej Trójce o ewentualnym powstaniu wspólnych list opozycji przed wyborami samorządowymi. "To będzie trudne, ale uważam, że trzeba to robić, bo celem są wybory parlamentarne" - powiedział.Jak dodał, opozycja pracuje nad "wspólnotą programową".

Zapewnił, że liderzy opozycji prowadzą rozmowy i powołują zespoły programowe, z których jeden dotyczy kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości. "To jest droga do tego, żeby zbudować wspólnotę programową, która pozwoli na to, żeby rozmawiać o wspólnej liście" - zaznaczył.

Czytaj też: Będzie konsolidacja partii opozycyjnych?

Jego zdaniem zbudowanie takich list będzie wyzwaniem dla opozycji. Zauważył, że wybory samorządowe wymagają od partii dobrej organizacji i struktury w całym kraju. "Nie wszystkie partie opozycyjne taką posiadają i nie będzie im łatwo stworzyć takiej listy" - ocenił Schetyna.

Według niego, prace w opozycji to "długi marsz" i "szukanie tego, co wspólne". "Celem są wybory parlamentarne, trzeba codziennie powtarzać i pracować, żeby ta wspólna lista opozycyjna powstała" - dodał lider PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA