REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: 12 mandatów dla Solidarnej Polski?

  • Autor: PAP
  • 28 września 2015 11:52
Wybory parlamentarne 2015: 12 mandatów dla Solidarnej Polski? Jestem przekonany, że SP będzie miała więcej parlamentarzystów po tych wyborach, niż ma dziś - powiedział Ziobro. Fot. solidarna.org.pl

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro liczy, że jego ugrupowanie po wyborach co najmniej utrzyma liczbę posłów z kończącej się kadencji Sejmu, czyli 12 mandatów. Ziobro w myśl porozumienia, jakie SP zawarło z PiS i Polską Razem wystartuje z ostatniego miejsca w woj. Świętokrzyskim.

Jestem przekonany, że to nie będzie gorszy stan, niż ten który dzisiaj Solidarna Polska ma w parlamencie. Dzisiaj mamy 12 parlamentarzystów i jestem przekonany, że SP będzie miała więcej parlamentarzystów po tych wyborach, niż ma dziś - powiedział Ziobro w Krakowie.

"Kompromis wymaga ustępstw z wielu stron"

Pytany, czy nie żałuje, że sam nie kandyduje z Krakowa - swojego rodzinnego okręgu, a z województwa świętokrzyskiego - odpowiedział, iż "koalicja wymaga pewnego porozumienia i kompromisu.

Jak zaznaczył, "kompromis wymaga ustępstw z wielu stron". Przypomniał, że SP na miejscu 20 w okręgu krakowskim będzie reprezentował miejski radny Mirosław Gilarski, którego on "gorąco popiera".

W ramach tego porozumienia zdecydowałem się kandydować z województwa świętokrzyskiego, bo musieliśmy się jakoś porozumieć. Z Krakowa z ostatniego miejsca startuje lider Polski Razem Jarosław Gowin - zaznaczył Ziobro.

Województwo świętokrzyskie jest mi bardzo dobrze znane, byłem europosłem z tego województwa więc z przyjemnością i lojalnie będę reprezentował jego mieszkańców, jeśli mnie wybiorą do Sejmu - zadeklarował.

"Nie zapominam o swoim rodzinnym Krakowie"

Lider SP zapewnił też, że nie zapomina o swoim rodzinnym Krakowie i chce być nadal obecny w ważnych sprawach dla mieszkańców miasta.

Jest to ziemia mi bliska, z Krakowa jestem z urodzenia, tutaj jest moje dzieciństwo, moja młodość, takich rzeczy się nie zapomina - oświadczył.

Start reprezentantów SP w wyborach parlamentarnych z list PiS jest elementem ubiegłorocznego porozumienia, jakie ugrupowanie to zawarło z SP i Polską Razem. Politycy SP mają startować do Sejmu z dalszych miejsc w m.in. okręgu gdańskim (Tadeusz Cymański), wrocławskim (Beata Kempa), nowosądeckim (Arkadiusz Mularczyk), Patryk Jaki (opolskim).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • chojny 2015-09-28 15:36:13
    Wystartuje z ostatniego miejsca i niech tam zostanie. Do towarzystwa dołożę mu jeszcze E Kruk i G Masłowską.
  • Taxi-gsm 2015-09-28 13:40:10
    No i mamy Ziobro Scyzoryk z Krakowa - jaja jak balony, pewnie w Kielcach powstanie lotnisko z peronami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA