REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: bałagan na listach Kukiza

  • Autor: TM
  • 04 września 2015 08:54
Wybory parlamentarne 2015: bałagan na listach Kukiza Listy mogą się jeszcze zmienić - deklarują zwolennicy Pawła Kukiza. Fot. facebook.com

Na krakowskiej liście znalazły się osoby, które oświadczały, że nie chcą kandydować. - To błąd z naszej strony, lista zostanie poprawiona - mówi Kamila Kępińska, koordynatorka Ruchu w Małopolsce.

Na czwartym miejscu jest Kamila Kępińska, a na szóstym Jarosław Wójcik z Ruchu JOW. Wójcik deklarował, że ostatecznie nie będzie kandydował.

"To trochę nie fair"

Moje nazwisko pojawiło się na liście, chociaż dwukrotnie oświadczałem, iż nie zamierzam kandydować. Rozmawiałem z Agnieszką Ścigaj, która powiedziała, że to pomyłka i sprawę wyjaśni, ale nie widzę, żeby się coś zmieniło. Nigdzie nie ma informacji o zmianach, poprawkach, przyznania się do błędu, a tego bym oczekiwał, bo jest to trochę nie fair - powiedział w rozmowie z Onetem.

Według Kępińskiej lista krakowska zniknęła z sieci, bo zorientowano się, że jest do poprawy. Osoby, które zgłosiły się do nas przez dedykowany formularz wyraziły jednocześnie zgodę, że chcą kandydować, była tam ku temu specjalna klauzula. Pan Wójcik dał nam znać dość późno, że rezygnuje z kandydowania. To jednak błąd ze strony sztabu, a nie działanie ze złej woli, że doszło do pomyłki. Listy będą poprawione wkrótce i gdy to się stanie, zostaną znów opublikowane - wyjaśnia koordynatorka Kukiza.

"Każdy z kandydatów może zmienić zdanie"

Lista będzie poprawiona, a i tak do momentu rejestracji listy mogą się jeszcze zmienić, bo każdy z kandydatów ma wolna wolę i może zmienić zdanie - dodaje Kępińska.

Wyjaśniła także, dlaczego i ona znalazła się na liście.

Przy otwieraniu punktu informacyjnego mówiłam, że funkcja reprezentanta nie jest jednoznaczna z "jedynką” na liście, a moje ewentualne kandydowanie wyjaśni się później, bo wtedy nie było takich rozmów. Nie mówiłam, że nie kandyduję na pewno. Poza tym koordynatorzy wojewódzcy mieli zapewnienie, że będą mogli startować. Natomiast zespoły wojewódzkie pracujące nad listami i mężowie zaufania nie mogli kandydować i to zostało utrzymane - mówi Kępińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • IQ 2015-09-07 23:10:19
    Ty pa...cie, ci panowie ( z małej litery) sami się ośmieszają, a Kukiz to już przeszedł dno śmieszności.
  • wyborca 2015-09-04 09:26:17
    Ależ media i to wszelkiej maści są obrzydliwe . Specjalnie wstawiają NIE NAJLEPSZE zadjęcia Pana Pawła Kukiza żeby go ośmieszyć i zrobić z niego oszołoma. Oszołomów to ma partia PO i Palikota w swoich szeregach oraz SLD . Media mają zlecenie od rządzących niszczyć Pawła Kukiza i Prezydenta Pana Andrzeja Dudę. I to oni mają się za inteligentów . Tak inteligenci bez honoru.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA