REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: Giertych z poparciem ważnego polityka PO

  • Autor: TM
  • 01 października 2015 14:43
Wybory parlamentarne 2015: Giertych z poparciem ważnego polityka PO Roman Giertych z marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem. Fot. facebook.com

Roman Giertych, kandydat niezależny na senatora z okręgu podwarszawskiego poinformował na Twitterze o tym, że otrzymał poparcie ze strony marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Roman Giertych, kandydat niezależny na senatora z okręgu podwarszawskiego poinformował na Twitterze o tym, że otrzymał poparcie ze strony marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.


Bogdan Borusewcz jest marszałkiem Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej, natomiast Giertych startuje w wyborach do Senatu z okręgu podwarszawskiego bez poparcia żadnej partii, jednak brak kandydata wystawionego przez partię rządzącą odbierany jest jako nieoficjalne poparcia jego kandydatur.

{media;6280;Pan Marszałek udzielił mi oficjalnego poparcia w wyborach na Senatora RP. - informuje Giertych. Fot. facebook.com ;http://pliki.parlamentarny.pl/i/00/62/80/006280.jpg;http://pliki.parlamentarny.pl/i/00/62/80/006280_r0_620.jpg}

Z powodu braku kandydata PO w wyborach do Senatu z okręgu podwarszawskiego, a także wystawienia na liście do Sejmu w tym samym okręgu na drugiej pozycji Michała Kamińskiego, byłego spin doctora Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i doradcy premier Ewy Kopacz ds. wizerunku, doszło wewnątrz partii do konfliktu, który zakończył się brakiem miejsca na liście wyborczej dla Pawła Zalewskiego, który do PO trafił również z PiS – przypomina serwis wprost.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Piaseczno 2015-10-01 15:34:26
    Słyszałem, że Giertych planuje sprowadzić do Józefowa, 400 emigrantów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA