REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: komitet polityczny PiS zatwierdził listy wyborcze

  • Autor: PAP
  • 28 sierpnia 2015 07:48
Wybory parlamentarne 2015: komitet polityczny PiS zatwierdził listy wyborcze Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie "jedynką" w Warszawie. Fot. bohdanpaszkowski.pl

Komitet polityczny PiS zatwierdził wszystkie listy w wyborach do parlamentu, które się odbędą 25 października - poinformowała rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. Partia chce zaprezentować listy w przyszłym tygodniu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie "jedynką" w Warszawie, a wiceprezes partii Beata Szydło "jedynką" w okręgu chrzanowskim - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Witek potwierdziła, że na listach znajdą się m.in. Krystyna Pawłowicz, Piotr Gliński, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska), Jarosław Gowin (Polska Razem). "Dwójką" w Warszawie ma być Mariusz Kamiński. Adam Bielan miałby startować do Senatu.

Rzeczniczka dodała, że na listach Prawa i Sprawiedliwości nie będzie z kolei Jacka Kurskiego.
Do parlamentu z listy PiS nie będzie także startował Marcin Mastalerek - rzecznik sztabu PiS. Nie ma też Pawła Kowala.

"Mniej więcej wszystko zamknięte"

Listy zostały zatwierdzone, są drobne korekty, dlatego będziemy te listy przesyłać dzisiaj do pełnomocników okręgowych, żeby do drobnych poprawek się ustosunkowali - powiedziała. W przyszłym tygodniu "mniej więcej od środy chcemy mieć to wszystko zamknięte" - powiedziała Witek.

To są naprawdę niewielkie korekty. Nie było burzliwej dyskusji - dodała.

"Były wątpliwości, pytania, była dyskusja"

Komitet polityczny PiS nad nazwiskami obradował ok. siedem godzin.

Trwało to dosyć długo, ale to jest 41 okręgów po kilkadziesiąt nazwisk w każdym okręgu, każde jedno nazwisko było czytane, omawiane. Jeśli były jakieś wątpliwości, pytania, była dyskusja, dlatego to tyle trwało - powiedziała Witek.

Dopytywana o Kurskiego powiedziała, że dyskusja ws. jego startu "była bardzo krótka. Było głosowanie".

Najpierw najściślejsze kierownictwo

We władzach partii, najpierw o listach rozmawiać miało najściślejsze kierownictwo m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef komitetu wykonawczego Joachim Brudziński, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak i wiceprezesi ugrupowania - informowała wcześniej.

Komitet polityczny jest szerszym gronem - liczy 31 członków. Każdy okręg przesłał do centrali w Warszawie swoje propozycje w porządku alfabetycznym. Te mogły być uzupełnione przez kierownictwo partii. Władze PiS miały także ułożyć kolejność na liście.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • jureks45 2015-08-28 19:25:39
    Wazne ze nie ma Kurskiego, Kowala, Masztalerka... Paru innych tez bysmy nie zalowaliREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA