REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: lewica stawia na kobiety w walce o Senat

  • Autor: PAP
  • 26 sierpnia 2015 16:42
Wybory parlamentarne 2015: lewica stawia na kobiety w walce o Senat Profesor Christowa, która zasiadała w Senacie w latach 2001-2005. Fot. mch.polsteam.com

Była senator prof. Czesława Christow (SLD) i wiceprzewodnicząca SLD Joanna Agatowska będą kandydatkami Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni w wyborach do Senatu w dwóch z czterech okręgów woj. Zachodniopomorskiego.

Działacze koalicji poinformowali, że podjęto decyzje o wystawieniu kandydatów do Senatu we wszystkich okręgach wyborczych na Pomorzu Zachodnim. Kandydatury z pozostałych dwóch okręgów obejmujących wschodnią część regionu zostaną przedstawione jeszcze w tym tygodniu.

"Kobiety w parlamencie łagodzą obyczaje"

Agatowska, która była w poprzedniej kadencji wiceprezydentem Świnoujścia, obecnie przewodniczy tamtejszej radzie miasta.

Profesor Christowa, która zasiadała w Senacie w latach 2001-2005, jest wykładowczynią Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, specjalistką od transportu, logistyki oraz gospodarki morskiej. 

Christowa, podkreślała, że jest kompetentna, ponieważ ponad 30 lat zajmuje się naukowo problematyką transportu i gospodarki morskiej. Przyznała też, że popiera pomysł PiS, by w nowym rządzie powstał resort gospodarki morskiej.

Zaapelowała do kobiet, by na nią oddały swój głos, "bo kobiety w parlamencie łagodzą obyczaje".

Kandydaci do Sejmu

Numerem trzecim na liście Zjednoczonej Lewiccy do Sejmu będzie natomiast Marcin Sampławski, szef szczecińskich struktur Twojego Ruchu.

Listę - jak informowano wcześniej - ma otwierać współprzewodniczący partii Zieloni Adam Ostolski. Z dwójką wystartuje szef zachodniopomorskiego SLD - Dariusz Wieczorek. 

W skład koalicji Zjednoczona Lewica oprócz SLD i TR wchodzą: Polska Partia Socjalistyczna, Unia Pracy i Zieloni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA