REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: Nowoczesna skompletowała listy do Sejmu

 • Autor: PAP
 • 07 września 2015 19:49
Wybory parlamentarne 2015: Nowoczesna skompletowała listy do Sejmu Ekonomistka, menedżerka edukacji Joanna Schmidt otworzy listę kandydatów do Sejmu w okręgu poznańskim. Fot. nowoczesnapl.org

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru skompletował listy kandydatów do Sejmu we wszystkich czterech okręgach wyborczych Wielkopolski. Na listach ugrupowania znaleźli się przedsiębiorcy, prawnicy, lekarze, nauczyciele i przedstawiciele innych środowisk.

Koordynator Nowoczesnej na Wielkopolskę Łukasz Goździor mówił w poniedziałek, że "wszyscy nasi kandydaci mają bogate doświadczenie i wszyscy mają dosyć obecnej sytuacji".

Nie chcą dłużej patrzeć jak partie zajmują się same sobą, a nie Polską. Nie ma u nas spadów partyjnych czy ludzi żyjących z polityki - dodał.

Wielkopolskie "dwójki"

W poznańskim okręgu z drugiego miejsca startuje lekarz, ordynator oddziału ortopedii i traumatologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu Marek Ruciński.

Jego zdaniem "naczelną zasadą Nowoczesnej jest poprawa sytuacji pacjentów w systemie służby zdrowia".

Teraz jest on zdehumanizowany. Musimy to zmienić. Potrzebujemy dyskusji o dodatkowych formach finansowania, poprawie kwestii finansowych pracowników i edukacji prozdrowotnej - mówił kandydat.

"Dwójką" w konińsko-gnieźnieńskim okręgu jest ekonomista Dariusz Kałużny, który przekazał, że celem Nowoczesnej są proste zasady prawne i jasny system podatkowy. Z drugiej pozycji w okręgu pilskim startuje samorządowiec Marcin Brambor, który jest przewodniczącym miejskiej rady w Nowym Tomyślu. Z tego samego miejsca w okręgu kalisko-leszczyńskim wystartuje do Sejmu ekonomistka Małgorzata Mikołajczyk.

Liderzy z Wielkopolski

Pod koniec sierpnia Nowoczesna przedstawiła liderów list w wielkopolskich okręgach. Ekonomistka, menedżerka edukacji Joanna Schmidt otworzy listę kandydatów do Sejmu w okręgu poznańskim, w którym ugrupowanie liczy na zdobycie nawet trzech mandatów. Schmidt jest kanclerzem jednej z prywatnych poznańskich uczelni.

W okręgu konińskim liderem listy Nowoczesnej ma być specjalistka w zarządzaniu Paulina Hennig-Kloska, w kalisko-leszczyńskim - politolog, samorządowiec i działacz organizacji pozarządowych Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej. W okręgu pilskim numerem jeden będzie przedsiębiorca z branży budowlanej Bartosz Adaszewski.

Nowoczesna na początku września ogłosiła, że kandydatką ugrupowania do Senatu w powiecie poznańskim będzie Katarzyna Kierzek-Koperska. Kandydatka jest przedsiębiorcą i doradcą podatkowym; uważa, że jej doświadczenie może być bardzo pomocne w Senacie. Kierzek-Koperska deklarowała, że bardzo bliskie jest jej środowisko przedsiębiorców; głównie małych i średnich.

Nowoczesna, której liderem jest Ryszard Petru, powstała w kwietniu jako stowarzyszenie pod nazwą NowoczesnaPL; w związku z trudnościami z zarejestrowaniem go w Warszawie, przyjęło w lipcu nazwę Nowoczesna, pod którą zostało zarejestrowane w Rzeszowie. Pod koniec sierpnia zarejestrowana została partia "Nowoczesna Ryszarda Petru" i "KW Nowoczesna Ryszarda Petru".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • Sabinka 2015-10-09 20:03:43
  No i super. Wiemy na czym stoimy i możemy przystąpić do działania. Ja stawiam na najlepszych. Mój kandydat to Grzegorz Bogucki z Warszawy . Kandydat do sejmu RP Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.
 • waldi 2015-10-08 15:26:10
  Do Tamborek: Dokładnie! Dlatego ja nie mam żadnych wątpliwości, na kogo będę głosować. Bożena Szydłowska to doświadczona, pracowita i uczciwa kobieta.
 • Tamborek 2015-10-07 14:28:16
  Do fastrygować: Też jestem z wielkopolski i pamiętam Szydłowską z czasów, jak była burmistrzem Swarzędza. To dzięki niej nasze miasteczko zaczęło się rozwijać. Kiedy odeszła do Sejmu nie zapomniała o nas i dalej udziela się na rzecz Swarzędza, tyle że przebicie ma większe.
 • Oliwia 2015-10-06 19:54:12
  A ja będę za mężczyznami jednak mimo, że jestem kobieta. Jeśli chodzi o prace, zmianę i odpowiedzialności to polecę kandydata z Warszawy Grzegorza Boguckiego.
 • fastrygować 2015-10-02 16:09:24
  Do Anna: Oczywiście, że w kobietach siła! Nie mówię tak tylko przez pryzmat płci, ale widać po prostu, że kobietom dojść wysoko w polityce jest ciężej, stąd ich większe starania i działalność. Mnie to przekonuje i dość już mam tego, że wciąż prym w polityce wiodą mężczyźni. W wielkopolsce godna uwagi jest przede wszystkim Szydłowska i na nią zamierzam oddać swój głos.
 • Tereska 2015-09-30 18:20:25
  Ja też uważam, ze nie można patrzeć i sugerować się całą partią, bo dobrze wiemy, jak jest. Wielcy się kłócą, obrzucają obelgami i cień pada na wszystkich członków, a nie powinien. W PO jest co najmniej 1 osoba na liście, która działa skutecznie a niekoniecznie zajmuje swój czas kreowaniem wątpliwego wizerunku w tv.
 • Anna 2015-09-24 11:17:31
  Przy wyborze kandydata warto kierować się jego doświadczeniem, dotychczasowymi działaniami. Partia nie zawsze ma znaczenie przy tego typu wyborach, więc zwróćmy uwagę na to, co reprezentuje sobą dana osoba. Dobrze, że coraz częściej pojawiają się na listach kobiety - może to właśnie w nich siła! :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA