REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: nowy lider listy Kukiza

  • Autor: TM
  • 09 września 2015 18:59
Wybory parlamentarne 2015: nowy lider listy Kukiza Trzeba rozwalić ten zabetonowany układ na scenie politycznej - mówi Porwich. Fot. facebook.com

Jarosław Porwich, szef gorzowskiej "Solidarności", będzie liderem ruchu Kukiza do Sejmu w Lubuskiem. Na liście większość stanowią ludzie działający na rzecz JOW-ów .

Listę kandydatów opublikowano na oficjalnej stronie ruchu Pawła Kukiza. Po rezygnacji z udziału w wyborach Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego, ”jedynka” przypadła Jarosławowi Porwichowi.

Nowe otwarcie

Potrzeba nam nowego otwarcia. Koniec z wykorzystywaniem związku przez polityków. Chcemy zmienić ten kraj. Trzeba rozwalić ten zabetonowany układ na scenie politycznej - mówi Porwich.

Z drugiego miejsca wystartuje 52-letni Dariusz Skarżyński z Gorzowa. Z zawodu technik elektroenergetyk, zarabia na życie, montując systemy alarmowe i telewizję przemysłową.

Jest też były burmistrz

Na lubuskiej liście ruchu Kukiza większość to ludzie działający na rzecz JOW-ów . Z bardziej znanych kandydatów to Ryszard Bodziacki, były burmistrz Słubic, który w ostatnich wyborach samorządowych bezskutecznie startował do sejmiku z PO - pisze serwis gorzow.gazeta.pl.

Wystartuje też Jerzy Patelka, który przez wiele lat był liderem UPR w Lubuskiem i kandydat do parlamentu z partii Janusza Korwin-Mikkego.

Listę zamyka Tomasz Drużyński, 30-latek z Zielonej Góry, który w mieście prowadził kampanie na rzecz JOW-ów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA