REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: Petru krytykuje prezydenta

  • Autor: TM
  • 21 września 2015 09:00
Wybory parlamentarne 2015: Petru krytykuje prezydenta Dziwię się trochę prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który zgłasza tę ustawę w ostatnich 40 dniach kampanii wyborczej - powiedział Petru. Fot. facebook.com

Lider Nowoczesnej skrytykował założenia projektu ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego, które dzisiaj ma przedstawić prezydent.

Dziwię się trochę prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który zgłasza tę ustawę w ostatnich 40 dniach kampanii wyborczej. Przecież wiadomo, że parlament nie będzie w stanie tego przyjąć - powiedział Ryszard Petru w TVN24.

Niższe emerytury

Jego zdaniem prezydent powinien to zrobić tuż po wyborach parlamentarnych.

Po drugie, powinien powiedzieć Polakom wprost: niższy wiek emerytalny, to niższe emerytury. Po trzecie, Andrzej Duda jedzie chwilę później do Niemiec i będzie rozmawiał o problemie uchodźców. Pytanie brzmi: dlaczego nie mógłby wcześniej doprowadzić do jakiegoś konsensusu w tej sprawie w kraju - zastanawiał się Ryszard Petru.

Twarde stanowisko

Podkreślił, że „nie mamy jednego stanowiska w sprawie uchodźców”.

Dziwię się, że prezydent zajmuje się teraz kwestią wieku emerytalnego, a nie słychać jego głosu ws. kryzysu z uchodźcami. Andrzej Duda powinien być tym, który zaaranżuje twarde, wspólne stanowisko Polski. Wrzucanie teraz problemu wieku emerytalnego jest sygnałem wyłącznie politycznym, a nie merytorycznym - ocenił polityk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ana 2015-09-21 13:54:29
    Warto wiedzieć więcej o samych wyborach, zanim pójdzie się głosować: dobry-prawnik.info/wybory-parlamentarne-co-musisz-o-nich-wiedziec/
  • Jogi 2015-09-21 10:44:00
    Podoba mi sie pomysł Nowoczesnej na ograniczenie przywilejów emerytalnych. Najwyższy czas. Dlaczego niektóre grupy zawodowe sa niby ważniejsze od innych?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA