REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: PiS idzie po trzy mandaty w okręgu pilskim

  • Autor: PAP
  • 07 września 2015 12:13
Wybory parlamentarne 2015: PiS idzie po trzy mandaty w  okręgu pilskim "Jedynką" na liście został poseł Maks Kraczkowski. Fot. kraczkowski.pl

Poseł Maks Kraczkowski i wicerzecznik PiS Krzysztof Łapiński otwierają listy PiS do Sejmu w okręgu pilskim. Do Senatu wystartuje m.in. b. senator Janusz Kubiak. Partia liczy na to, że wprowadzi z okręgu przynajmniej trzech posłów.

Politycy PiS oficjalnie przedstawili pilskie listy. 

Maks Kraczkowski "jedynką"

"Jedynką" jest poseł Maks Kraczkowski. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Łapiński - wicerzecznik PiS, sztabowiec i bliski współpracownik kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło. Za nim znalazła się Marta Kubiak, radna powiatu pilskiego.

"Czwórka" przypadła Grzegorzowi Piechowiakowi, kandydatowi Polski Razem (był posłem AWS), zaś "piątka" Andrzejowi Okpiszowi (wicestarosta obornicki). Dalsze miejsca zajęli radni sejmikowi, albo powiatowi. Czternaste miejsce ma Jerzy Podmokły z Solidarnej Polski.

Walka o Senat

Do Senatu startują Janusz Kubiak, senator VI kadencji, radny powiatu pilskiego i Paweł Bugaj, samorządowiec i prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej.

W poprzednich wyborach PiS miał dwa mandaty w okręgu. Liczymy, że polepszymy nasz wynik i wprowadzimy co najmniej trzech posłów. Przed nami ciężka praca. Wierzę, że damy radę - powiedział Krzysztof Łapiński.

Partia zaprezentowała już ostateczny kształt list m.in. w Warszawie, a także w okręgach podwarszawskim, ciechanowsko-płockim i lubelskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA