REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: PO chce więcej mandatów na Lubelszczyźnie

 • Autor: PAP
 • 03 września 2015 17:47
Wybory parlamentarne 2015: PO chce więcej mandatów na Lubelszczyźnie Kandydaci PO mają się rozjechać do powiatów, miasteczek, wsi i miast. Fot. lubelski.platforma.org

Platforma Obywatelska na Lubelszczyźnie stawia sobie za cel poprawienie w nadchodzących wyborach parlamentarnych wyniku sprzed czterech lat - powiedział lider PO w Lubelskiem Włodzimierz Karpiński. Na czele list są obecni posłowie.

Będziemy starali się poprawić wynik, który mieliśmy cztery lata temu. Naszym celem - zdobyć przynajmniej o jeden mandat więcej. Jesteśmy na rubieżach wschodnich, gdzie jest jeden z trudniejszych regionów, jeśli chodzi o pozytywny przekaz. Tu jest łatwiej naszym oponentom - powiedział Karpiński.

Kampania w miastach i wsiach

W kampanii wyborczej kandydaci PO mają przekonywać mieszkańców regionu, o tym, że rozwój "w Polsce i na Lubelszczyźnie przez 25 lat wolności i ostatnie 8 lat, nie miał precedensu od trzech wieków".

Chcemy z taką dobrą nowiną rozjechać się do naszych powiatów, miasteczek, wsi i miast - zapowiedział Karpiński.

Trzeba wiele jeszcze zrobić, poprawić. Chcemy dalej budować drogi, żłobki, przedszkola. Chcemy budować przyjazną Polskę dla każdego obywatela, w tym dla mieszkańców Lubelszczyzny - dodał.

Kandydaci z Lubelszczyzny

Listę kandydatów PO do Sejmu w okręgu nr 6 (lubelskim) otwierają posłowie: na pierwszym miejscu Joanna Mucha, a za nią Włodzimierz Karpiński i Magdalena Gąsior-Marek. Na czwartym miejscu znalazł się wojewoda lubelski Wojciech Wilk, a na piątym - przedsiębiorca z Łukowa Urszula Bancerz.

W okręgu nr 7 (chełmsko-zamojskim) na czele listy są posłowie: Grzegorz Raniewicz, a za nim kolejno Stanisław Żmijan i Mariusz Grad. Czwarta jest przedsiębiorca z Krasnegostawu Marta Fyk, a piąta - działaczka społeczna z Chełma Małgorzata Pędzińska. Siódme miejsce przypadło posłowi Markowi Poznańskiemu, wybranemu w 2011 r. z listy Ruchu Palikota.

Do Senatu PO wystawia trzech kandydatów. W okręgu puławskim (nr 14) wystartuje członek zarządu województwa lubelskiego Paweł Nakonieczny, w bialskopodlaskim (nr 17) - miejscowy adwokat Stefan Karasiński, a w zamojskim (nr 19) - pracownik PGE w Zamościu Mariusz Cichocki.

W pozostałych trzech okręgach w regionie PO nie będzie wystawiać swoich kandydatów, natomiast poprze kandydatów PSL, zgodnie z porozumieniem z koalicjantem. W okręgu lubelskim obie partie będą popierać niezależnego kandydata, rockmana Krzysztofa Cugowskiego, wokalistę Budki Suflera. Cugowski w latach 2005-2007 był senatorem PiS.

Krzysztof Cugowski jest ogólnym dobrem Lubelszczyzny - powiedział Karpiński.

W wyborach do Sejmu w 2011 r. w okręgu lubelskim PO zdobyła 26,26 proc. głosów, co dało jej 4 mandaty, a w okręgu chełmsko-zamojskim - 19,82 proc. i 3 mandaty. Nie udało się jej zdobyć żadnego mandatu senatorskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Jaromir 2015-09-15 17:49:30
  Karpiński jako minister Skarbu działał na rzecz lubelskiego przemysłu oby ludzie to docenili.
 • Marcel 2015-09-14 23:22:35
  Włodzimierz Karpiński udziela się w naszym regionie o dawna. Mój głos ma choćby za próby zmiany cen gazu, czy udział w "Azotowskich" stażach dla studentów. Ogólnie całokształt osoby i kompetencji jest jak najbardziej pożądany.
 • sybis 2015-09-14 16:27:31
  Mimo, że Krzysztof Cugowski wcześniej zrezygnował z polityki popieram stanowisko Pana posła Włodzimierza Karpińskiego. Pokazuje on, że liczy się człowiek a nie jego przeszłość partyjna. Oby więcej takich ludzi jak Pan Karpiński.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA