REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: poseł PiS rezygnuje ze startu

  • Autor: PAP
  • 15 września 2015 19:01
Wybory parlamentarne 2015: poseł PiS rezygnuje ze startu Szmit w październikowych wyborach do Sejmu miał startować z 10. miejsca Fot. pisolsztyn.org.pl

Poseł PiS i pełnomocnik tej partii w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit zrezygnował ze startu w wyborach do Sejmu. Jak poinformował we wtorek w oświadczeniu. Powodem rezygnacji są względy osobiste.

"Wobec licznych pytań odnośnie mojego kandydowania w wyborach parlamentarnych (...) informuję, że zrezygnowałem ze startu w tych wyborach z powodów osobistych. Moje miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości zajmie przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Olsztyn Dariusz Rudnik" - napisał w oświadczeniu Jerzy Szmit.

Zapowiedział jednocześnie, że "w czasie kampanii wyborczej uczyni wszystko, aby Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory i mogło samodzielnie sprawować władzę w Polsce".

Szmit w latach 2005-2007 był senatorem z listy PiS, a w kończącej się kadencji Sejmu - poseł tej partii. W październikowych wyborach do Sejmu miał startować z 10. miejsca

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA