REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: PSL stawia na swoich liderów i mundurowych

  • Autor: TM
  • 09 września 2015 10:41
Wybory parlamentarne 2015: PSL stawia na swoich liderów i mundurowych Listę PSL w Łodzi otworzy były komendant główny policji Marek Działoszyński. Fot. facebook.com

W sobotę PSL zatwierdzi listy wyborcze. Konwencja partii ma nadać też impet kampanii wyborczej.

Posłowie i działacze, którzy wracają z terenu, przynoszą dobre informacje. Widać mobilizację, zwłaszcza wśród młodych - pisze o atmosferze w partii ”Rzeczpospolita”.

Listy bez Jarubasa

Największe wątpliwości dotyczyły startu Jana Burego (otworzy listę w Rzeszowie), którego prokuratura chce pozbawić immunitetu za sprawę ustawiania konkursów w NIK. Na jedynkach znaleźli się pozostali liderzy PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz, Janusz Piechociński i Marek Sawicki.

Ze startu zrezygnował były kandydat ludowców na prezydenta i marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Zamiast niego, na ostatnim miejscu w Kielcach znalazł się jego brat Krystian.

Znani z telewizji

PSL postawił też na nazwiska znane spoza polityki. Np. W okręgu Piechocińskiego "czwórką" będzie aktorka Dorota Stalińska, a ostatnie miejsce w stolicy otrzymał Dariusz Loranty, były policyjny negocjator, znany telewizyjny ekspert - podkreśla dziennik.

Mundurowi znaleźli się także na listach w Łodzi. Otworzy ją były komendant główny policji Marek Działoszyński. W Krakowie ”trójką” będzie były rzecznik Komendy Głównej Dariusz Nowak.

PSL pozyskała byłego posła PO Jerzego Ziętka, który ma być liderem listy w Katowicach. ”Trójką” w Chrzanowie będzie zaś Józef Budka, ojciec ministra sprawiedliwości.

Do Sejmu wrócić spróbuje była minister pracy Jolanta Fedak, która startuje z pierwszego miejsca w Zielonej Górze. Za nią znalazł się Józef Zych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA