REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: PSL walczy o mandaty w Lubelskiem

  • Autor: PAP
  • 01 września 2015 08:20
Wybory parlamentarne 2015: PSL walczy o mandaty w Lubelskiem Hasłem wyborczym PSL w Lubelskiem będzie "Dla Polski, dla Polaków" - powiedział Hetman. Fot. youtube.com

PSL w Lubelskiem stawia sobie za cel utrzymanie liczby posiadanych mandatów poselskich i senatorskich w nadchodzących wyborach parlamentarnych - powiedział w poniedziałek prezes zarządu wojewódzkiego Stronnictwa Krzysztof Hetman. Dodał, że liczy na dodatkowe mandaty.

Oczywiście stawiamy sobie za cel utrzymanie tego stanu posiadania, który mamy w tej chwili, czyli czterech posłów i jednego senatora, aczkolwiek liczymy na to, że w obu okręgach poselskich zdobędziemy dodatkowo po jeszcze jednym mandacie i liczę na jeden dodatkowy mandat senatora - powiedział Hetman na konferencji otwierającej kampanię wyborczą PSL w regionie.

Hetman podkreślił, że jest spokojny o to, jak wyborcy ocenią obecnych posłów PSL, którzy znaleźli się na czołowych miejscach list kandydatów.

Naprawdę jest niewielu parlamentarzystów tak ciężko pracujących jak nasi. Jestem spokojny o tą ocenę i dlatego apeluję do mieszkańców, aby oceniali osoby, a nie szyldy, pod którymi startują poszczególni kandydaci - powiedział.

Kampania "powszechna"

Kampania PSL w Lubelskiem ma być "powszechna", oparta na spotkaniach z ludźmi, z użyciem "wszystkich narzędzi stosowanych w kampaniach wyborczych".

Nie będziemy organizować eventów, które by miały w jakiś specjalny sposób zwrócić uwagę na naszych parlamentarzystów, czasami takich eventów, które możemy obserwować, które nie są do końca mądre - zaznaczył Hetman.

Hasłem wyborczym PSL w Lubelskiem będzie "Dla Polski, dla Polaków", pisane białymi i czerwonymi literami. Ma być umieszczane na billboardach i materiałach kandydatów.

Kandydaci do Sejmu i Senatu

Listę PSL w okręgu 6 (lubelskim) otwierają obecni posłowie, jako pierwszy Jan Łopata, a drugi - Henryk Smolarz. Na trzecim miejscu jest wicewojewoda lubelski Marian Starownik, a po nim radni wojewódzcy Piotr Rzetelski i Marek Kos. Szóste miejsce zajmuje prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski.

W okręgu nr 7 (chełmsko-zamojskim) na czele listy są także posłowie, pierwsza Genowefa Tokarska, a drugi Franciszek Stefaniuk. Na miejscu trzecim jest członek zarządu województwa lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, a na czwartym wiceminister edukacji Tadeusz Sławecki. Piąte miejsce zajmuje starosta powiatu krasnostawskiego Janusz Szpak, a szóste - starosta powiatu hrubieszowskiego Józef Kuropatwa.

Do Senatu w Lublinie (okręg nr 16) PSL nie wystawi swojego kandydata, natomiast popiera startującego jako kandydat niezależny rockmana Krzysztofa Cugowskiego, wokalistę Budki Suflera - powiedział Hetman.

W okręgu janowskim (nr 15) kandydatem PSL do Senatu jest wiceminister infrastruktury i rozwoju Marceli Niezgoda, w okręgu chełmskim (nr 18) - bezpartyjny, obecny senator Józef Zając, a w okręgu bialskopodlaskim (nr 17) "wstępną rekomendację" ma przewodniczący Rady Powiatu Biała Podlaska Mariusz Filipuk.

Ludowcy szukają jeszcze kandydatów na senatorów w okręgu puławskim (nr 14) i zamojskim (nr 19).
W 2011 r. w wyborach do Sejmu w okręgu nr 6 PSL zdobyło 12,52 proc. głosów i dwa mandaty, a w okręgu nr 7 - 18,21 proc. i także dwa mandaty. Jedynym senatorem PSL w regionie został rektor Państwowej Wyższej szkoły Zawodowej w Chełmie Józef Zając.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA