REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: PSL wzywa Kaczyńskiego do debaty

  • Autor: TM
  • 23 września 2015 11:28
Wybory parlamentarne 2015: PSL wzywa Kaczyńskiego do debaty Beata Szydło nigdy nie zostanie premierem – uważa Sawicki. Fot. premier.gov.pl

Marek Sawicki twierdzi, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powinien stanąć do debaty z premier Ewą Kopacz. Jeśli chodzi o liderów partii, to powinni debatować Jarosław Kaczyński i pani premier- przyznał polityk PSL na antenie TVP Info.

Sawicki i wyjaśnił, że "debata z potencjalną kandydatką na premiera byłaby sztuczna i udawana”, ponieważ w jego opinii Beata Szydło nigdy nie zostanie premierem.

"Gra na uspokojenie elektoratu"

Wystawienie Beaty Szydło jest tylko i wyłącznie grą na uspokojenie elektoratu środkowego, centrum, który nigdy nie zagłosowałby na PiS, gdyby na jego czele stanął Jarosław Kaczyński – wskazał Sawicki.

Podkreślił, że „ostatnie wystąpienie w Sejmie Jarosława Kaczyńskiego wystarczyło, żeby pięć procent PiS-owi pojechało w dół” i dlatego też prezes PiS "z pewnością już więcej głosu publicznie zabierał nie będzie i wydaje mi się, że na debatę otwartą z panią Kopacz się nie zgodzi”.

Słaby punkt Kaczyńskiego

Polityk PSL dodał, że w jego ocenie jest to całkiem zrozumiałe, bo "Jarosław Kaczyński, mimo że układa pionki na szachownicy PiS”, to jest trochę z boku bieżącej polityki, i to mogłoby być jego słabym punktem w debacie.

Przypomnijmy prezes TVP Janusz Daszczyński skierował listy do sztabów wyborczych PiS i Platformy Obywatelskiej, w których zaproponował organizację debaty Ewa Kopacz-Jarosław Kaczyński, która transmitowana byłaby na antenach TVP1, TVP Info, Telewizji Polsat i Polsat News.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wyborca 2015-09-24 12:50:02
    Żadnej debaty ze złodziejami i aferzystami.................REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA