REKLAMA

Wybory Parlamentarne 2015: Rada Krajowa PO zatwierdza listy

  • Autor: TM
  • 02 września 2015 10:45
Wybory Parlamentarne 2015: Rada Krajowa PO zatwierdza listy Listy zatwierdził zarząd PO. Pojawiły się zmiany. Fot. wikimedia.org

Dziś zbiera się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Zatwierdzi ona listy kandydatów partii na posłów. Ma być także wybrany sekretarz generalny PO.

Listy zatwierdził zarząd PO. Pojawiły się na nich zmiany w porównaniu z wersją, jaką zaproponowały zarządy regionalne.

Były odwołania

Nie wszyscy byli zadowoleni z ich kształtu, dlatego były odwołania. Na listach zabrakło nazwisk dotychczasowych parlamentarzystów. Kwestionowano również wybór liderów list. Chodzi miedzy innymi o polityków, których nazwiska pojawiają się w tak zwanej aferze podsłuchowej - informuje TVP Info.

Ewa Kopacz tłumaczyła, że niektóre zaproponowane przez nią przesunięcia "były radykalne, lecz potrzebne".

Pewniacy z PO

Premier Ewa Kopacz otworzy listę PO w Warszawie, Małgorzata Kidawa - Błońska - w okręgu podwarszawskim. Minister obrony Tomasz Siemoniak jest "jedynką" w Wałbrzychu, szef MSZ Grzegorz Schetyna - w Kielcach, wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski - w Krakowie.

Minister zdrowia Marian Zembala ma pierwsze miejsce na liście w Katowicach. Były europoseł PO Jacek Protasiewicz ma startować z drugiego miejsca w województwie dolnośląskim, a były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz - z ostatniego w Szczecinie.

Kłopot z Zalewskim

Nie wiadomo ostatecznie, czy w wyborach parlamentarnych wystartuje Paweł Zalewski.

Miał on trzecie miejsce na podwarszawskiej liście. Polityk kwestionował w mediach między innymi to, że o mandat poselski ubiega się były spin doktor PiS-u, obecnie minister w Kancelarii Premiera

Michał Kamiński. Paweł Zalewski krytykował też, że w okręgu podwarszawskim PO nie wystawia kandydata do Senatu, bo zamierza tam kandydować Roman Giertych. Andrzej Biernat zrezygnował z funkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA