REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: sensacyjny sondaż

  • Autor: TM
  • 24 sierpnia 2015 08:55
Wybory parlamentarne 2015: sensacyjny sondaż Ponad 40 proc Polaków zagłosuje na PiS - wynika z sondażu. Fot. Shutterstock.com

Polską będzie samodzielnie rządzić Prawo i Sprawiedliwość, a Paweł Kukiz wypada z gry o miejsca w Sejmie - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych przygotowanego dla "Super Expressu".

W badaniu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Chęć głosowania na tę partię zadeklarowało prawie 40,5 procent badanych, co przełożyłoby się na 265 mandatów w Sejmie. To oznacza, że PiS miałaby niezbędną większość do utworzenia rządu.

Drugie miejsce dla PO

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem 19 procent. Na Zjednoczoną Lewicę chęć głosowania wyraziło 9,5 procent ankietowanych. Do Sejmu dostałaby się jeszcze NowoczesnaPL i Polskie Stronnictwo Ludowe, otrzymując odpowiednio: 6,5 i niespełna 5,5 procent.s

To koniec Kukiza?

Pod progiem za to znalazł się ruch Pawła Kukiza. Uzyskał on deklarowane poparcie wynoszące 4,7 procent. Jeszcze niedawno notował on w sondażach kilkunastoprocentowe wyniki.

Badanie przeprowadzono 20 sierpnia, metodą telefoniczną, na próbie 1100 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA