REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: trzy mandaty dla Nowoczesnej w okręgu poznańskim?

  • Autor: PAP
  • 26 sierpnia 2015 18:40
Wybory parlamentarne 2015: trzy mandaty dla Nowoczesnej w okręgu poznańskim? Joanna Schmidt jest liderką listy Nowoczesna z Poznania. Fot. facebook.com/NowoczesnaPL

Ekonomistka, menedżerka edukacji Joanna Schmidt otworzy listę kandydatów do Sejmu stowarzyszenia Nowoczesna w okręgu poznańskim. Nowoczesna liczy na zdobycie w okręgu poznańskim nawet trzech mandatów.

Joanna Schmidt jest członkinią zarządu stowarzyszenia oraz kanclerzem jednej z prywatnych poznańskich uczelni. Chciałabym przenieść do parlamentu swoje doświadczenie, swoje osiągnięcia. W Sejmie chciałabym się zająć sprawami edukacji: promowaniem i wspieraniem współpracy biznesu z nauką.

Ważna jest dla mnie polityka senioralna - taka, która będzie wspierać młodszych seniorów w ich aktywizacji, oraz zapewni opiekę zdrowotną osobom powyżej 70. i 80. roku życia - powiedziała Schmidt.

"Kluczowy jest równy dostęp"

Jej zdaniem, w Polsce brakuje promowania polityki różnorodności.

To także jest sprawa, którą będzie się chciała zająć jako poseł. Uważam, że kluczowy jest równy dostęp do edukacji, polityki społecznej, życia zawodowego dla wszystkich Polaków - bez względu na ich płeć, pochodzenie społeczne, wiek - dodała.

Schmidt oceniła, że kandydaci z jej listy zdobędą w Poznaniu trzy z dziesięciu możliwych do uzyskania w okręgu mandatów.

W 2011 roku w Poznaniu 6 mandatów zdobyła PO, 2 - PiS, po jednym mandacie SLD i Ruch Palikota.

Jak sama przyznała, związek z Nowoczesną jest jej debiutem w świecie polityki. - Jestem świeża, pełna energii, nadziei i zdeterminowana, by zmieniać jakość polityki - powiedziała.

Liderzy w okręgu poznańskim 

Przedstawiciele stowarzyszenia poinformowali, że w najbliższych dniach przedstawiona zostanie cała lista w okręgu poznańskim, a także składy list z pozostałych wielkopolskich okręgów.

W okręgu konińskim liderem listy Nowoczesnej ma być specjalistka w zarządzaniu Paulina Hennig-Kloska, w kalisko-leszczyńskim - politolog, samorządowiec i działacz organizacji pozarządowych Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej.

W okręgu pilskim numerem jeden będzie przedsiębiorca z branży budowlanej Bartosz Adaszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA