REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: tu Zjednoczona Lewica postawiła na młodych

  • Autor: PAP
  • 16 września 2015 10:40
Wybory parlamentarne 2015: tu Zjednoczona Lewica postawiła na młodych Średnia wieku kandydatów nie przekracza 34 lat. Fot. partiazieloni.pl

Młodzi działacze Małgorzata Tracz, przewodnicząca partii Zieloni oraz członkowie SLD Dawid Mirowski i Bartłomiej Ciążyński to liderzy listy Zjednoczonej Lewicy do Sejmu w okręgu wrocławskim. W pozostałych okręgach liderują obecni i dawni parlamentarzyści.

Jak powiedziała podczas konferencji prasowej w środę we Wrocławiu pierwsza na liście do Sejmu w okręgu wrocławskim Małgorzata Tracz, średnia wieku kandydatów nie przekracza 34 lat. Ona sama ma 29 lat, z wykształcenia jest filologiem i zawodowo zajmuje się szkoleniami.

Czujemy się reprezentantami pokolenia trzydziestolatków, którzy mają problemy m.in. na rynku pracy. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu kandydowaniu i programowi socjalnemu uda się zachęcić naszych rówieśników do udziału w wyborach i większej aktywności w działalności społecznej - mówiła Tracz.

"Nie tylko do młodego pokolenia"

Na listach są też przedstawiciele Twojego Ruchu, Unii Pracy, Stronnictwa Demokratycznego oraz osoby bezpartyjne.

Prawnik Bartłomiej Ciążyński z SLD podkreślił, że mimo młodego wieku kandydaci do Sejmu są "wystarczająco doświadczeni w życiu zawodowym i działalności społecznej, by reprezentować wyborców w parlamencie".

W naszym programie, w którym chcemy dotrzeć nie tylko do młodego pokolenia przeciwstawiamy się prawicowemu populizmowi i obietnicom bez pokrycia - dodał trzeci na liście Dawid Mirowski, politolog, członek SLD.

Listy w trzech okręgach

Zjednoczona Lewica zarejestrowała na Dolnym Śląsku listy do parlamentu we wszystkich trzech okręgach.

Liderem ugrupowania w okręgu wałbrzyskim jest Marek Dyduch, przed laty poseł i sekretarz generalny SLD, a obecnie radny wojewódzki.

Na czele list do Sejmu w okręgu legnicko-jeleniogórskim są obecni, wieloletni parlamentarzyści SLD: związkowiec z KGHM Ryszard Zbrzyzny oraz Małgorzata Szmajdzińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA