REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: Wipler "jedynką" i prezesem

  • Autor: TM
  • 25 sierpnia 2015 15:58
Wybory parlamentarne 2015: Wipler "jedynką" i prezesem Przemysław Wipler wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu katowickim. Fot. facebook.com

Poseł partii KORWiN Przemysław Wipler wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu katowickim - poinformował szef tego ugrupowania, europoseł Janusz Korwin-Mikke.

Wipler został także prezesem śląskiego regionu partii KORWiN.

Będę walczył o to, by uratować górnictwo węgla kamiennego, cały przemysł oparty o węgiel kamienny, energetykę opartą o węgiel kamienny. To wymaga bardzo poważnych zmian, zmian przepisów prawa administracyjnego, prawa podatkowego. To jest możliwe - powiedział poseł.

Przekonywał, że będzie walczyło to, by jak największa część tych pieniędzy została w kieszeniach Ślązaków.

PiS i Polska Razem

Przemysław Wipler dostał się do Sejmu w 2011 roku z listy PiS. Odszedł z partii w czerwcu 2013 roku i założył Stowarzyszenie Republikanie. W październiku 2013 roku Republikanie podpisali porozumienie z trzema posłami niezrzeszonymi, którzy opuścili PO: Jarosławem Gowinem, Jackiem Żalkiem i Johnem Godsonem.

Współtworzyli partię Polska Razem Jarosława Gowina, a sam Wipler został członkiem prezydium zarządu PR. Jednak w dniu rejestracji partii (20 lutego 2014) - wraz z częścią Republikanów - Wipler zakończył współpracę z PR.

Teraz KORWiN 

W 2014 roku był kandydatem na prezydenta Warszawy, a w 2015 roku szefem kampanii prezydenckiej lidera partii KORWiN Janusza Korwin-Mikkego. 

W maju 2015 roku w Sądzie Rejonowym Warszawa-Śródmieście zaczął się proces Przemysława Wiplera oskarżonego o naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów. Poseł, któremu grozi do 3 lat więzienia, nie przyznaje się do zarzutów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA