REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: zamieszanie na opolskich listach

  • Autor: TM
  • 10 września 2015 09:52
Wybory parlamentarne 2015: zamieszanie na opolskich listach Na Opolszczyźnie wszystkich formalności dopełnił jedynie komitet Mniejszości Niemieckiej. Fot. mniejszoscniemiecka.eu

Wciąż trwa walka o dalsze pozycje na listach wyborczych na Opolszczyźnie. Wszystkich formalności dopełnił jedynie komitet Mniejszości Niemieckiej.

Termin rejestracji mija we wtorek o północy, a tymczasem na razie wszystkich formalności dopełnił jedynie komitet Mniejszości Niemieckiej - pisze "Nowa Trybuna Opolska". 

Dokumenty złożyła także partia Razem (nie zarejestrowała jeszcze listy).

Będą niespodzianki?

Komitet KUKIZ’15 poinformował, że ostateczną listę zaprezentuje w piątek. O ostateczny kształt listy spierają się jeszcze politycy Zjednoczonej Lewicy.

Jeszcze niedawno wydawało się, że na liście nie będzie Jarosława Pilca, lidera Twojego Ruchu na Opolszczyźnie. Teraz stwierdził jednak, że chce startować do Sejmu.

Według gazety może mieć czwartą pozycję na liście, którą otwiera Anna Kubica (Twój Ruch).

Wszystko jasne?

Wiadomo, że trzy pierwsze miejsca na liście PiS zajmą obecni posłowie prawicy z Opolszczyzny, a czwarte otrzyma Antoni Duda.

Na miejscu piątym jest Jacek Chwalenia, a na szóstym Katarzyna Czochara. Kandydaci prawicy do senatu to Marcin Ociepa, Grzegorz Peczkis oraz Jerzy Czerwiński. Oficjalnie lista zostanie jednak zaprezentowana dopiero w przyszłym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA