REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: Zjednoczona Lewica walczy o 4 mandaty w Warszawie

  • Autor: PAP
  • 24 września 2015 13:01
Wybory parlamentarne 2015: Zjednoczona Lewica walczy o 4 mandaty w Warszawie Z listy w Warszawie kandyduje 40 osób z ugrupowań wchodzących w skład koalicji oraz bezpartyjnych – powiedziała Nowacka. Fot. facebook.com

Współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka, działaczka SLD, była posłanka Katarzyna Piekarska, działacz LGBT Krystian Legierski, ekspert i doradca OPZZ Piotr Szumlewicz oraz Joanna Erbel z partii Zieloni - m.in. te osoby znalazły się na warszawskiej liście Zjednoczonej Lewicy.

Stołeczną listę koalicji - w której skład wchodzą m.in. SLD, Twój Ruch oraz Zieloni - zaprezentowano przed Pałacem Prezydenckim.

Nowacka: 50 proc. kobiet

Nowacka - "jedynka" koalicji w Warszawie - podkreśliła, że z listy w Warszawie kandyduje 40 osób z ugrupowań wchodzących w skład koalicji oraz bezpartyjnych.

40 osób na liście, 50 proc. stanowią kobiety, 50 mężczyźni, lista - poza pierwszymi czterema miejscami - ułożona jest na zasadzie suwaka, czyli naprzemiennie kobieta-mężczyzna - podkreśliła współprzewodnicząca Twojego Ruchu.

Piekarska, Legierski i Szumiewicz

Na kolejnych miejscach za Nowacką znaleźli się: działaczka SLD, była posłanka, prawniczka - Katarzyna Piekarska; działacz LGBT, prawnik, bezpartyjny - Krystian Legierski oraz ekspert i doradca OPZZ, z zawodu dziennikarz, również bezpartyjny - Piotr Szumlewicz.

Na piątym miejscu znalazła się Joanna Erbel z partii Zieloni, socjolożka, w 2014 roku ubiegała się o stanowisko prezydenta Warszawy; na kolejnych: Rafał Skąpski - prawnik, bezpartyjny; Dorota Grochala - urzędniczka samorządowa, działaczka SLD; Artur Wróblewski - nauczyciel akademicki, bezpartyjny; Aleksandra Olejniczak - pracowniczka socjalna, bezpartyjna.

Nauczyciele i prawnicy

Kolejne miejsca na liście zajęli: Sebastian Gajewski - nauczyciel akademicki, należy do SLD; Ewa Sufin-Jacquemart - socjolożka, należy do partii Zieloni; Krzysztof Szamałek - nauczyciel akademicki, należy do SLD; Ewa Kozicka - wydawca, należy do Twojego Ruchu; Dariusz Klimaszewski - ekonomista, członek SLD; Irena Chmiel - pedagog, członek SLD.

Z warszawskiej listy koalicji startują także m.in.: Witold Harasim - inżynier budownictwa, kandydat SLD; Elżbieta Jastrzębska - prawniczka, kandydat SLD; Wojciech Ożdżeński - filozof, należy do TR; Małgorzata Rawińska - redaktorka; Cezary Żurawski - dziennikarz, należy do PPS; Anna Kutyńska-Nidecka - menedżerka, SLD; Dariusz Budyta - pracownik samorządowy, SLD; Katarzyna Werczyńska - dziennikarka, Twój Ruch.

Katarzyna Piekarska zaznaczyła, że koalicja liczy na 15-16-procentowe poparcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

W Warszawie liczymy o 3-4 mandaty - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA