REKLAMA

Wybory, PKW, nowe karty do głosowania: Będą konsultacje społeczne

  • Autor: GP
  • 02 listopada 2016 08:48
Wybory, PKW, nowe karty do głosowania: Będą konsultacje społeczne Najbliższe wybory, w jakich Polacy będą wybierać przedstawicieli, to wybory samorządowe. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) i Krajowe Biuro Wyborcze (KBW) przygotowują konsultacje nowego wzoru karty do głosowania.
• Odbędą się one 29 listopada.
• Podmioty organizujące wybory w Polsce chcą, by w konsultacjach brały udział osoby niepełnosprawne i aby nowe karty były dostosowane do ich potrzeb.
• Zgłoszenia do konsultacji można komunikować PKW telefonicznie.

Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) i Krajowe Biuro Wyborcze (KBW) informowały w ostatnich dniach października, że 29 listopada odbędą się konsultacje społeczne z przedstawicielami różnych grup wyborców oraz organizacjami pozarządowymi w zakresie rodzajów kart do głosowania, które mają być używane w przyszłych wyborach.

PKW informowała na swoich stronach internetowych, że konsultacje są przewidziane dla osób uprawnionych do głosowania (tj. pełnoletnich i nie pozbawionych wyrokiem praw publicznych), ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych: "niewidomych, niedowidzących, osób z częściową niepełnosprawnością ruchową w obrębie kończyn dolnych, osób ze znaczną niepełnosprawnością ruchową".

- Osoby zakwalifikowane do udziału w konsultacjach będą poproszone m.in. o ocenę wygody i funkcjonalności użycia różnych typów kart do głosowania - doprecyzowały PKW i KBW w informacji dotyczącej konsultacji. - Opinie pozyskane w trakcie konsultacji społecznych będą pomocne przy ustaleniu preferencji wyborców w tym zakresie.

PKW prosi zainteresowanych o kontakt:

- w dniach 7-8 listopada 2016 r. w godzinach między 12.00-15.00 pod numerem telefonu (22) 695-26-65,
- w dniach 9-10 listopada 2016 r. w godzinach między 9.00-15.00 pod numerem telefonu (22) 695-26-41.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA