REKLAMA

Wybory prezydenckie w Wenezueli w czwartą niedzielę kwietnia

  • Autor: PAP/PSZ
  • 08 lutego 2018 07:05
Wybory prezydenckie w Wenezueli w czwartą niedzielę kwietnia Obecny prezydent Wenezueli nie może być pewny reelekcji. (fot. Shutterstock)

Wenezuelska komisja wyborcza poinformowała, że wybory prezydenckie odbędą się 22 kwietnia bieżącego roku - donosi Reuters.

Kandydatem rządzącej Zjednoczonej Socjalistycznej Partii Wenezueli (PSUV) jest Nicolas Maduro, który sprawuje najwyższy urząd w państwie od śmierci prezydenta Hugo Chaveza w 2013 roku.

55-letniego Maduro, byłego kierowcę autobusu, który zastąpił na czele państwa Chaveza, autora lewicowej "rewolucji boliwariańskiej", zmarłego na raka po 14 latach rządów, popiera - według wiarygodnych sondaży - tylko jedna trzecia Wenezuelczyków, chociaż jego popularność w ostatnim czasie nieco wzrosła.

Wenezuela zmaga się z galopującą inflacją, która w tym roku, jak przewiduje Międzynarodowy Fundusz Walutowy, osiągnie pięciocyfrową wartość: 13 tys. proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA